SON DAKİKA
‘Kadına Şiddete Karşı Mücadele ve Dayanışma’

‘Kadına Şiddete Karşı Mücadele ve Dayanışma’

04 Eylül 2019 - Çarşamba 20:27
Şanlıurfa'da AK Parti MKYK Üyesi Vildan Polat tarafından‘ Kadına Şiddete Karşı Mücadele ve Dayanışma’ programı düzenlendi.

AK Parti MKYK Üyesi Vildan POLAT'ın gerçekleştirdiği bu anlamlı organizasyona; Kadın Çalışması Yapan STK'lar, Şanlıurfa Barosu, Harran Üniversitesi Kadın Komisyonu, Aile Sosyal Politikalar ve Tüm Kadın Hakları Komisyonları yer aldı.

Son zamanlar da kadın cinayetleri ve artan kadına  şiddet haberlerine dikkat çeken Polat, Bu konu da ilk yapılması gereken; Kadına karşı şiddetle mücadele, toplumsal düzeyde ortak ve kararlı bir şekilde yürütülmeli, kadına karşı şiddeti doğuran ve devamlı hale getiren olumsuz tutum ve davranışları ortadan kaldırmak için sosyal farkındalık oluşturularak, toplumdaki bireylerin kadına karşı bakış açısı düzeltilmelidir.

Özetle; kadına karşı şiddet eylemlerinin önüne geçebilmek için toplumsal düzeyde hareket edilmesi gerekmektedir. Vurgusunu yapan MKYK Üyesi Vildan Polat, Kadına yönelik şiddet toplumsal bir sağlık sorunudur. Bu konuda bilgi sahibi olmaya ve toplumu bilinçlendirmeye çalışmalıyız. Kadına yönelik şiddeti görmezden gelmeyin. Eğer kendiniz şiddete uğramış ya da hala uğruyorsanız veya çevrenizden birinin şiddete uğradığını görüyorsanız duyarlı davranıp şiddeti göz ardı edip sessiz kalmayın. Görmezden gelmek şiddeti yok etmez. Şiddete uğrayan veya şiddet uygulayan birini tanıyorsanız, ona ihtiyacı olan yardımı alması ve iyileşmesi için destek olmalıyız.

Kadına yönelik şiddeti önlemek / sonlandırmak için yapılan farkındalık çalışmalarına katılmalıyız. Çocuklarınızı yetiştirirken şiddet kullanmayın. Şiddet bir ceza şekli olmamalıdır. Unutmayın, şiddet, şiddeti doğurur. Çocuklarınıza şiddetin kötü bir şey olduğunu ve hayatındaki çatışmaları / sorunları şiddet ile çözemeyeceğini öğretin diyerek sözlerini tamamladı.

"Kadına Şiddete Karşı Mücadele ve Dayanışma" Programında bizlere ev sahipliğinde ve destekte bulunan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin BEYAZGÜL’e teşekkür ederek sözlerini tamamladı.

Yorumunuz
Ä°sminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.