SON DAKİKA
“İSTANBUL'DA URFA GECESİ”
20 Nisan 2013 - Cumartesi 10:35
Ömer KAPAKLI

İstanbul'daki ŞURKAV Şubesi tarafından  bu akşam saat 20.30'da İstanbul'da Şanlıurfa Türkü Gecesi ve İbrahim Tatlıses onur takdim ödülü düzenleniyor..

Güneydoğu TV'de bu anlamlı geceyi İstanbul'dan bu akşam saat 20.30'dan itibaren canlı olarak ekranlara getiriyor. Böylece İstanbul'daki Urfa buluşmasına Dünyadaki tüm Urfa'lılar izleme imkanına sahip olacak.

Eski Urfa Valisi Ziyaeddin Akbulut döneminde zirve yapan ŞURKAV  daha sonraki süreçte duraklama dönemine girdi.. Son dönemde İstanbul, Ankara ve İzmir'de Şube adı altında yeni bir yapılanmaya girdi.

Her üç il'de de ŞURKAV yönetiminde görev alan gurbetteki Urfa'lıların büyük bir heyecanla bu görevi üstlendiklerini ve büyük çaba içersinde olduklarını görüyoruz. Bu üç il'de kurulan ŞURKAV'ın başta İl temsilcileri olmak üzere Yönetiminde görev alan Hemşehrilerimize teşekkür ediyoruz.. Urfa'nın tanıtımına üç büyük il'de çok büyük katkı sağlıyorlar.

Bu akşamki geceye Urfa'daki önemli katılımcıların yanısıra bazı Bakan'lar, Milletvekilleri, İstanbul'daki Şanlıurfalı Hemşehrilerimiz katılacak.

ŞURKAV İstanbul'un bu önemli etkinliğini ilk duyduğumuzda Güneydoğu TV Yönetimi olarak bir araya geldik ve "Bu anlamlı proğramı TV'den canlı yayınla vermeliyiz"diye düşündük.

Şu soruyu sorabilirsiniz : Peki İstanbul'dan yayınlanacak canlı yayın için Ana Sponsor kim olacak ? Hemen cevabını vereyim.. Ana Sponsor : Güneydoğu TV'nin kendisi..

Canlı yayın aracı akşam saatlerinde etkinliğin yapılacağı Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa kampüsünde olacak. Urfa'dan gidecek ekibimiz ve İstanbul'daki ekibimizle Dünyadaki tüm Urfa'lıların gururla izleyeceği mükemmel bir canlı yayın olacağını şimdiden söyleyebilirim.

Urfa'nın sıcaklığını İstanbul'da hissetmek isteyen herkesin Güneydoğu TV'den bu anlamlı proğramı izlemesini tavsiye ediyorum...

Yorumunuz
İsminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
Mehmet TAPUCU İstanbul Ceylanpınarlılar
21.04.2013 20:03
Sayın Kapaklı,Şurkav'ın İstanbuldaki düzenlediği Şanlıurfa Türkü Gecesini hele hele Güneydoğu TV'nin bunu canlı olarak naklen yayınlaması takdire şayandır.Katkılarınızdan dolayı,Başta TV.yönetim kuruluna,Teknik ekibe,TV.çalışanlarına İstanbul Şanlıurfa İl ve İlçe Dernekleri adına sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.Saygılarımızla. Mehmet TAPUCU Platform Genel Sekreteri ve Ceylanpınarlılar Dernek Başkanı
Yazarın Diğer Yazıları