SON DAKİKA
İSRAİL'İN SALDIRDIĞI GEMİDE BULUNAN 2 VİRANŞEHİRLİ'NİN HAYATINDAN ENDİŞE EDİLİYOR

İSRAİL'İN SALDIRDIĞI GEMİDE BULUNAN 2 VİRANŞEHİRLİ'NİN HAYATINDAN ENDİŞE EDİLİYOR

02 Haziran 2010 - Çarşamba 12:24
İsrail askeri tarafından yapılan saldırıda, gemide bulunan 2 Viranşehirliden birinin yaralı olduğu öğrenilirken, bir kişiden ise halen haber alınamıyo

Türkiye'den Gazze'ye yardım götürmek için İnsan Hakları Hürriyeti Derneği (İHH) öncülüğünde yola çıkan yardım gönüllülerin bulunduğu gemiye İsrail askeri tarafından yapılan saldırıda, gemide bulunan 2 Viranşehirliden birinin yaralı olduğu öğrenilirken, bir kişiden ise halen haber alınamıyor.
"Rotamız Filistin Yükümüz İnsani Yardım" kampanyası kapsamında İHH'nın Filistin'e ilaç, tıbbi malzeme, çocuk bahçeleri gibi insani yardım malzemesi taşıyan gemilere İsrail askerleri tarafından silahlı saldırıda 2 Viranşehirlinin hayatından endişe ediliyor. İki Viranşehirliden birinin yaralı olduğu öğrenilirken, diğerinden de halen haber alınamadığı öğrenildi. Filistin'e yardım götüren gemide yer alan Viranşehir Anadolu Gençlik Derneği Başkanı Mustafa Batırhan, İsrail askerleri tarafından açılan ateş sonucu ağır yaralandığı, aynı gemide bulunan Eyyüp Yaşar'dan halen haber alınamadı. Viranşehir Anadolu Gençlik Derneği Başkanı Mustafa Batırhan'nın yakınları Anakara'ya giderek yaralı olan kardeşlerinden haber bekliyor. Aynı gemide bulunan Eyyüp Yaşar'ın ailesi ise akıbeti belli olmayan çocuğunun hayatından endişe ediyor. (İHA)

Yorumunuz
İsminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.