SON DAKİKA
İLKÖĞRETİM HAFTASI HİLVAN'DA COŞKUYLA KUTLANDI

İLKÖĞRETİM HAFTASI HİLVAN'DA COŞKUYLA KUTLANDI

19 Eylül 2013 - Perşembe 23:38
Hilvan Ülkü İlkokulunda İlköğretim haftası nedeni ile düzenlenen programda öğrenciler doyasıya eğlendi.

HABER/FOTOĞRAF: İBRAHİM HALİL ŞİL

Hilvan Ülkü İlkokulunda İlköğretim haftası nedeni ile düzenlenen programda öğrenciler doyasıya eğlendi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Hükümet Konağındaki Atatürk büstüne çelenk bırakmasının ardından program Ülkü İlkokulunda devam etti. Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasından sonra haftanın anlam ve önemine ilişkin konuşmalar yapıldı. Ülkü İlkokulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu bayrak adlı gösteri katılımcılar tarafından ayakta alkışlandı. Öğrenciler tarafından gerçekleştirilen etkinliklerde okunan şiirler, rap gösterileri, zeybek ve çiftetelli oyunları oldu.

İlköğretim Haftası Törenine İlçe Kaymakamı Uğur Sezer, Garnizon Komutanı Bilgehan Bilgin, Belediye Başkanı Vekili Hüseyin Bıdık, İlçe Emniyet Müdürü Necmettin Yüksek, Daire Amirleri, Öğretmenler, Öğrenciler ve Veliler katıldı.

Yapılan araştırma sonucu yaz boyunca en fazla kitap okuyan öğrencilere Garnizon Komutanı Bilgehan Bilgin tarafından çeşitli hediyeler verildi. Sosyal Destek Programı (SODES) Doğru Tercih Programı kapsamında dereceye giren öğrencileri İlçe Kaymakamı Uğur Sezer bisiklet ile ödüllendirdi. Akabinde Öğrenciler ile sohbet edip, nasihatlerde bulundu.

Yorumunuz
Ä°sminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.