SON DAKİKA
İbo'dan Balçiçek'e dava

İbo'dan Balçiçek'e dava

01 Aralık 2010 - Çarşamba 23:25
Balçiçek İlter'in tehdit iddiası hakkında İbrahim Tatlıses, tazminat davası açtı.

 

İbrahim Tatlıses, kendisi hakkında "Tatlıses beni aradı. Telefonda 'Gün gelir, o kalemler kırılır, kırarlar o yazdığınız kalemi' diyerek' tehdit etti" diye yazan Habertürk yazarı Balçiçek İlter'den davacı oldu.

Vatan gazetesinin haberine göre, Sarıyer 1. Asliye Hukuk Mahkemesi'ne başvuran Tatlıses, dava dilekçesinde şunları dile getirdi:

"Dalaman'daki konserimde küçük bir kıza "Küçük o... " dediğim iddia edildi. CNN Türk televizyonuna yaptığım bağlantıda böyle bir hitap şeklimin olmadığını söyledim. Balçiçek İlter, hiçbir araştırma yapmadan, ağır bir başlık altında (İlter'in yazısının başlığı "O... idi) benim hakkımda bir yazı kaleme aldı. Yazı içerisinde, "... Sensin aslında o... ç... " şeklinde ifadeler geçti. Bir sonraki yazısında ne benim ne de menajerimin kendisini aramadığımızı yazınca, yanlış anlamalara son vermek için, iyi niyetle kendisini aradım.

Yazılanların gerçeği yansıtmadığını, çarpıtıldığını anlatmaya çalıştım, bu sırada beni dinlemeden, agresif ve aşağılayıcı bir tavırla, 'Hayır, diyemezsiniz. Benim de bir kızım var; dedirtmem. Sizin kızınıza da dedirtmem' diyerek sert bir üslupla konuştu. Bunun üzerine konuşmayı çok uzatmayarak, sadece, 'Çok sabit fikirlisiniz' diyerek telefon görüşmesini sonlandırdım. Hiçbir şekilde kendisine tehdit içerikli sözler sarfetmedim, 'Kaleminizi kırarım' demedim."

Tatlıses, İlter'den 20 bin TL manevi tazminat talep etti.(haber3)

Yorumunuz
Ä°sminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.