SON DAKİKA
Hilvan'da İsot yiyen civciv dikkat çekti

Hilvan'da İsot yiyen civciv dikkat çekti

14 Mart 2019 - Perşembe 09:15
Hilvan'da ortaokul öğrencileri tarafından düzenlenen TÜBİTAK Bilim Fuarı’nda, İsot yiyen Civciv dikkat çekti.

 

Bağlar Mahallesi Sultan Abdulhamit Han Ortaokulu tarafından düzenlenen TÜBİTAK Bilim Fuarı'na İlçe Kaymakamı Furkan Duman, Belediye Başkan Vekili Mahmut Akşahin, Jandarma Komutanı İsmail Tanrısever, Emniyet Müdürü Salih Köse, okul müdürleri, öğrenciler ve veliler katıldı.

 Öğrencilerin sergiledikleri çeşitli projelerin yanı sıra, İsot olarak da bilinen kuru biber yiyen civcivin başka gıdalar ile beslenen civcivden daha iyi gelişmiş olduğu  görüldü. Programda, proje yürütücüsü öğretmen Burcu Ceylan Kuru tarafından açılış konuşması yapılıp, projeler hakkında bilgiler verildi.

Kuru, “Bilim fuarları; öğrencilerin kendi ilgileri doğrultusunda belirledikleri konular üzerinde araştırma yapabilecekleri, araştırmalarını sergileyebilecekleri ve eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortam oluşturmaktadır. Bu amaç doğrultusunda açılışını yapacağımız fuarımız da fen alanında 7, teknoloji ve tasarım alanında 2, dil ve edebiyat alanında 2, matematik alanında 1 ve müzik alanında bir proje olmak üzere toplamda 13 proje yer almaktadır. Bu proje sayısı ile ilçemiz de genel bilim fuarları içerisinde en fazla projeye sahip okul olarak öğrencilerimizle gurur duyduğumuzu belirtmek isterim. Bu kapsamda proje için bize destek veren İlçe Kaymakamı'na, Belediye Başkanı'na, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne ve katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum." diye konuştu.Yapılan konuşmanın ardından ilçe protokolü tarafından, öğrencilerin hazırlamış olduğu projeler incelenip bilgiler alındı.

Yorumunuz
Ä°sminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.