SON DAKİKA
HİLVAN BELEDİYESİ GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİ BU YILDA HALKA AÇTI

HİLVAN BELEDİYESİ GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİ BU YILDA HALKA AÇTI

14 Temmuz 2013 - Pazar 00:41
Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık’ ın talimatı ile harekete geçen belediye yetkilileri, geleneksel olarak kurdukları iftar yemeklerini bul yıl

Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık’ ın talimatı ile harekete geçen belediye yetkilileri, geleneksel olarak kurdukları iftar yemeklerini bul yıl da birçok insanın iftarını açmasına vesile oluyor.

Belediye çay bahçesinde kurulan iftar yemeklerine katılımın yoğun olduğu görülürken, yanı sıra ortalama her gün 500 kişiye aş kapısı açıldığı kaydedildi.

Edinen bilgilere göre Ramazan ayı boyunca her akşam özenerek hazırlanan iftar yemeklerine her geçen gün katılımın daha fazla olduğu görüldü. Hilvan’ın aslan ağabeyi (abisi) olarak hitap edilen Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, halkın duasını ve takdirini almaya devam ediyor.

Konu ile ilgili Güneydoğu Tv Hilvan Muhabiri İbrahim Halil Şil’ e açıklamada bulunan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık ‘’her yıl geleneksel olarak belediyemiz ve hayırsever iş adamlarının destekleri ile 100. Yıl meydanımızda vatandaşlarımıza iftar yemekleri hazırlıyoruz. Hilvan halkı, memuru, işçisi ve yaşlısı olarak bir arada kardeşçe iftarımızı yapıyoruz’’ dedi.

AK Parti Hilvan İlçe Başkanlığı gerçekleştirdiği toplantının ardından ilçe merkezinde bulanan iftar yemeğine iştirak ederek halkın sorunlarını diledi.

Konu ile ilgili mikrofonlarımıza konuşan İlçe Başkanı Hanif Düzme ‘’ Gerçekleştirdiğimiz toplantının ardından yönetim kurulu olarak belediye’ nin ve hayırsever işadamlarının hazırlamış olduğu iftar yemeğine iştirak ediyoruz’’ dedi.

HABER/FOTOĞRAF: İBRAHİM HALİL ŞİL

Ayrıntılar; Güneydoğu Tv tarafından hazırlanan Ana haber bülteninden takip edebilirsiniz.

Yorumunuz
Ä°sminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.