SON DAKİKA
HAYATA TUTUNMANIN ADI AYŞENUR AYHAN

HAYATA TUTUNMANIN ADI AYŞENUR AYHAN

27 Ocak 2016 - Çarşamba 12:13
Akçakale Belediye Başkanı Abdulhakim Ayhan’ın eşi Ayşenur Ayhan yardımseverliğiyle kamuoyundan takdir topluyor.

Yaptığı başarılı çalışmalarla Akçakale merkez ve kırsalda gerek muhtarlar gerek sivil toplum kuruluşları ve gerekse de vatandaşların takdirini kazanan Akçakale Belediye Başkanı Abdulhakim Ayhan sosyal belediyeciliğin gereklerini de yerine getirmeye devam ediyor.

Bir ilçe düşünün ki yanı başında adeta alev topuna dönen iç çekişmeden kaçıp size sığınsınlar. Binlerce savaş mağduruna kucak açan onlarla ekmeğini paylaşan bir ilçe. Öyle bir ilçe düşünün ki dünyanın gözü üzerinde olsun. Bir yandan savaş mağdurlarına kucak açan diğer yandan ilçe sınırları içerisinde ikamet eden kendi vatandaşlarına hizmet götürmeye çalışan o ilçe ve belediyesi Akçakale.

Kendi sınırları içinde belediyeciliğin tüm gereklerini yerine getiren Akçakale Belediyesi bir yandan da yardıma muhtaç vatandaşlarına uzanmaya devam ediyor. Tam da sınırın dibinde bir yandan savaş mağdurlarının içler acısı haline üzülün ve gözyaşı döken insanların yaşadığı bir ilçe diğer yandan yardıma muhtaç kendi vatandaşlarını da ihmal etmeyen bir ilçe belediyesi.  Kurdukları ilk adım yaşam merkeziyle Suriyelilere mültecilere yardım edip dikkatleri üzerine çeken Akçakale Belediye Başkanı Abdulhakim Ayhan’ın eşi Ayşenur Ayhan yine farkını ortaya koydu.  Kendisine iletilen mağdur bir ailenin durumuna duyarsız kalmayan ve aileyi bulunduğu yerde ziyaret eden Ayşenur Ayhan gördüğü manzara karşısında duygusal anlar yaşadı. Fatih Sultan Mehmet Mahallesi Çerkez Sokak No 15’te ikamet eden Mustafa Felhan ve ailesini ziyaret eden Ayşenur Ayhan ailenin yaşadığı evde karşılaştığı manzara karşısında hemen harekete geçti. Çok zor şartlar altında yaşam mücadelesi veren ailenin içler acısı dramına kayıtsız kalmayan Ayhan çok kısa bir süre içerisinde evi adeta baştan sona yeniledi. Soğuk kış aylarında bir sobası bile olmayan ailenin imdadına yetişen Ayhan’a aile sonsuz teşekkürlerini iletti. evin asma tabanından tutun da soba, yatak, uyku seti, sıva, kapı pencere, boya işlemlerini kısa sürede yapıp evi oturulabilir duruma getiren Ayşenur Ayhan, ulaşabilecekleri kadar yardıma muhtaç insanlara ulaşmaya devam edeceklerini belirtti.

Yorumunuz
Ä°sminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.