SON DAKİKA
HALK SAĞLIĞI İLAÇLAMASI HİLVAN'DA TAM NOT ALDI

HALK SAĞLIĞI İLAÇLAMASI HİLVAN'DA TAM NOT ALDI

22 Ağustos 2013 - Perşembe 23:40
Hilvan Belediyesi, aşırı sıcaklarla birlikte ilçe sakinlerinin haşere ve sinekten uzak bir yaz geçirmesi için başlattığı ilaçlama çalışmalarına hız ve

Hilvan Belediyesi, aşırı sıcaklarla birlikte ilçe sakinlerinin haşere ve sinekten uzak bir yaz geçirmesi için başlattığı ilaçlama çalışmalarına hız verdi.

Edinen bilgilere göre Hilvan’ın Cadde ve sokaklarıyla birlikte, yeşil alanlar, çöp alanları, fosseptik çukurları, parklar, dereler ve pazar yerleri belirli bir program dâhilinde her gün düzenli olarak ilaçlanıyor. İlaçlama çalışmalarında, doğal dokuya zarar vermeyen, Dünya Sağlık Örgütü standartlarına uygun ilaçlar kullanıldığı öğrenildi.

Konu ile ilgili Güneydoğu Televizyonu Hilvan Muhabiri İbrahim Halil Şil’ e açıklamada bulunan Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık ‘’ Halkımızın rahat bir şekilde yatmaları için, tabi şehir içinde mevcut hayvancılık yapıldığından dolayı, yüzde yüz başarılı olamıyoruz. İnşallah bu başarı onarımız her yıl arttığı gibi önümüzdeki yıllarda da artacaktır. Çünkü halkımızın sağlığı bizler için çok önemlidir, bu konuda bütün çalışmalarımız gece gündüz insanlarımızın huzur ve refahı içinde yaşamalarıdır.’’ dedi.

HABER/FOTOĞRAF/KAMERA: İBRAHİM HALİL ŞİL

Yorumunuz
Ä°sminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.