SON DAKİKA
HALİLİYE BELEDİYESİNDE KADINLAR İÇİN ‘KÜLTÜR’ GEZİLERİ DEVAM EDİYOR

HALİLİYE BELEDİYESİNDE KADINLAR İÇİN ‘KÜLTÜR’ GEZİLERİ DEVAM EDİYOR

02 Ağustos 2018 - Perşembe 16:30
Haliliye Belediyesi, Kadın Destek ve Aile Eğitim Merkezlerinde eğitim alan kursiyerlerine Birecik ve Halfeti gezisi düzenledi.

Başkan Fevzi Demirkol’un talimatlarıyla kurulan ve kadınların istihdamı ile okuma yazma öğrenmeleri için kursların düzenlendiği Kadın Destek ve Aile Eğitim Merkezlerinde, kadınlara yönelik projeler aralıksız olarak devam ediyor. Kadınların meslek edinmesine yönelik çalışmalarla öne çıkan Haliliye Belediyesi Kadın Destek ve Aile Eğitim Merkezinde bulunan 60 kursiyer ve öğreticileri, Birecik ve Halfeti ilçelerine götürüldü. İlk olarak Birecik İlçesi’ndeki turistik mekanları gezen kadın kursiyeler, koruma altındaki Kelaynak kuşlarını da görüp, bilgiler aldı.

Haliliye Belediyesi Devteşti Kadın Destek ve Aile Eğitim Merkezi ile Süleymaniye Kadın Destek ve Aile Eğitim Merkezinin kursiyer ve öğreticileri, Halfeti’ye geçip burada tekne turuna katıldı. Tekne turu ile eski Halfeti’nin turistik yerleri de ziyaret edildi.

 

Kültür gezisi ile günlük yaşamın stres ve yorgunluğundan uzaklaşarak gönüllerince eğlendiklerini söyleyen kadın kursiyerler, Haliliye Belediyesine ve Başkan Fevzi Demirkol’a teşekkür ettiler.

Yorumunuz
İsminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.