SON DAKİKA
GÜVERCİN SEVENLER URFA’DA

GÜVERCİN SEVENLER URFA’DA

19 Ağustos 2013 - Pazartesi 10:24
Şanlıurfa'da Şebap güvercinleri Türkiye’nin dört bir yanından gelen vatandaşların buluşmasına vesile oldu

  Şanlıurfa'da Şebap güvercinleri Türkiye’nin dört bir yanından gelen vatandaşların buluşmasına vesile oldu. Türkiye Şebap Güvercin Birliği tarafından organize edilen etkinlikte, güvercinler açık artırmayla satışa sunuldu..

  Şanlıurfa Türk Meydanı Özdiker Pasajı ikinci katında gerçekleştirilen etkinlikte, Türkiye'nin İzmir, Edirne, Adana, Mersin, Erzurum, Samsun gibi farklı illerinden gelen yüzlerce güvercin meraklısı, Şebap güvercinlerini bir arada görüp güvercinler hakkında bilgi alma imkânı buldu. Yapılan açık arttırmada ise alıcılar sevdikleri Şebap güvercinlerini satın aldı. Federasyon Başkanı Mustafa Kale’’Şanlıurfa Şebab Güvercin Derneği ve Birliği’nin açılışını yaptık. Şebap güvercinleri özelikle Urfa’ya mahsus olduğu için ve kültürel değerimiz olan şebab Güvercinleri Urfa’da yerinde gördük. diye konuştu.

  Vatandaşlar ise yüzlerce kilometre öteden gelerek Şanlıurfa’da güvercinseverler ile biraya geldiklerini belirterek “Güzel, Hoş, Gençlik” anlamlarına gelen Şebap güvercininin kaynaşmaya ve barışa vesile olmasını diledi. Derneğin hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

Yorumunuz
İsminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.