SON DAKİKA
“GÜNEYDOĞU TV VE UYDU YAYINI…”
08 Eylül 2012 - Cumartesi 12:55
Ömer KAPAKLI

17 yıldır karasal olarak yayın yapan Güneydoğu Televizyonunun Uydu yayını yapabilmesi için 1.5 yıl önce RTÜK’e müracaat etmiştik. 6 aylık bir süreçte gerekli tüm işlemleri yaptık. Uydu yayınına geçebilmek için cihazları aldık. Ancak Türksat’ da frekans sorunu olduğu için en az 2013 yılının ortalarına kadar beklememiz gerektiğini söylediler.

Güneydoğu Yönetimi olarak “Bu kadar süreyi beklemenin anlamı yok”denildi ve uzun süredir sadece doğrudan satış yayını yapan Kanal Biz Televizyonuyla Şanlıurfa Merkezli yayınlara başladık.

Ayrıntıyı bilmeyen herkes, “Neden Kanal Biz Televizyonu? Bu Televizyonunun ismi ne zaman Güneydoğu TV olacak?”diye soru sordular.

Kanal Biz Televizyonuyla gerçekten mükemmel bir çıkış yapıldı. Özellikle Şanlıurfaspor’un şampiyonluğa uzandığı dönemde deplasman maçlarını canlı olarak yayınlamamız Dünyadaki tüm Urfa’lıların Kanal Biz’i sürekli izlemelerinde etkili oldu.

Güneydoğu TV’ninin uydudan yayına başlayabilmesi için sürekli arayış içersindeydik. Ankara’ya her gittiğimizde Türksat’la görüşmeler yapıyor ve sürenin öne çekilmesi için elimizden gelen tüm gayreti gösteriyorduk.

Nihayet hepimizin beklediği bu önemli karar için Türksat Yöneticileri bizi aradı ve “Yayına geçebilmeniz için gerekli işlemleri başlatın. Güneydoğu TV olarak uydu yayınına çıkabilmeniz için frekans ayarlaması yapıldı”dediler.

Tabi yıllardır büyük emek verdiğimiz Güneydoğu TV’nin uydu yayınına başlayacak olması bizi gerçekten heyecanlandırdı. Güneydoğu Televizyonu Uydu yayınına geçmesiyle birlikte Kanal Biz TV’yi elden çıkardık. Şu anda bir firma Kanal Biz’i satın aldı ve Kanal Biz Televizyonunun ismi de değiştirildi.

Şanlıurfa kamuoyunun Kanal Biz Televizyonu bizim yönetimimizdeyken vermiş olduğu desteğe teşekkür ediyoruz.

Güneydoğu TV zaten Şanlıurfa’nın.. Bu nedenle 17 yıldır vermiş oldukları büyük destek uydu yayınında da artarak devam edecek. Güneydoğu TV yaz döneminde yayına başladı için bazı programlar yayında yoktu. Yeni yayın dönemiyle birlikte bugünden itibaren Güneydoğu TV’de yepyeni programları izleme imkanına sahip olacaksınız.

Kanal Biz Televizyonundaki etkili yayın Güneydoğu TV’de daha etkili olacaktır. Bundan kimsenin endişesi olmasın.Bu konuda büyük emek veren arkadaşlarımı kutluyorum.

Ancak bu yazıyı yazmamdaki en büyük neden Güneydoğu TV’nin uydu yayınına geçebilmesi için bizim için çok önemli olan bu konuyla bizzat ilgilenen çok önemli isimler vardı. Bunlara Güneydoğu Yönetimi adına teşekkür etmemiz gerekiyor.

Güneydoğu TV’nin uyduya geçebilmesi için Şanlıurfa Milletvekili ve Çalışma Bakanı Sayın Faruk Çelik’e içtenliğimizle teşekkür ediyoruz. Sürecin her aşamasında bize destek oldu, moral verdi. Ümidimizi kaybetmemizi bu sıkıntılı sürecin bir şekilde olumlu şekilde sonlanacağını belirtti. Özellikle Ulaştırma Bakanı Sayın Binali Yıldırım’ın Şanlıurfa ziyaretinde Sayın Bakanımız Faruk Çelik, “Sayın Bakanım bu Televizyonunun uydu yayınına çıkması Bölge açısından da büyük önem taşıyacaktır”dedi.

 

Ulaştırma Bakanımız Sayın Binali Yıldırım konuyla bizzat ilgileneceğini söyledi.

Bölgemizin Milletvekili Tarım Bakanımız Sayın Mehdi Eker bu sorunla bizzat ilgilendi. Sayın Ulaştırma Bakanımız Binali Yıldırım’la bizzat bu konu için görüşme yaptı.

Tarım Bakanlığı Müşteşar Yardımcısı Ferhat Şelli ile 22.Dönem Şanlıurfa Milletvekili Faruk Bayrak Güneydoğu TV’nin uyduya geçmesi için ellerinden gelen tüm çabayı gösterdiler.

Yine konuyu kendilerine ilettiğimiz Şanlıurfa’nın Milletvekilleri konunun takipçisi olacaklarını söylediler.

Bu nedenle Çalışma Bakanımız Sayın Faruk Çelik’e

Tarım Bakanımız Sayın Mehdi Eker’e,

Ulaştırma Bakanımız Sayın Binali Yıldırım’a

Şanlıurfa Milletvekillerine

22.Dönem Şanlıurfa Milletvekili Faruk Bayrak’a

Tarım Bakanlığı Müşteşar Yardımcısı Ferhat Şelli’ye teşekkür ediyoruz.

Güneydoğu TV’nin Uydu Yayınına geçmesi nedeniyle bizleri telefonla arayan, bizzat Televizyona gelen hemşehrilerimize de ayrıca teşekkürlerimizi iletiyoruz.

Karasalda istikrarlı bir şekilde yıllardır yayınını sürdüren Yerel Güneydoğu TV’de olduğu gibi Uydu yayını yapan Güneydoğu Televizyonunun da istikrarlı bir şekilde Şanlıurfa’ya, Bölgeye ve Türkiye’ye hayırlı olması dileğiyle..

Yorumunuz
İsminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
Koçali Aymaz
31.10.2012 02:13
Sayın Ömer Beyefendi, kanalınızın linkini bu gün yükleyerek Vali bey ile ilgili progrmınızı dinledim. Bundan böyle kanalınızı sık sık izlemeye gayret edeceğimi de söylemek isterim. Yayın çok net ve çokta güzeldi. TV kanalınzın hayırlı ve uğurlu olmasını dilerken meslek hayatınızda da sonsuz başarılar ve yaşamınızda sağlık ve mutluluklar diliyorum. Selam ve segiler. Koçali Ayma SİVİL-DER FAHRİ BAŞKANI
osman
14.10.2012 17:14
sayın kapaklı hakemin rezaletini ve arkasındaki güçleri ki belli araştırın bi urfalı olarak rica ediyorum.
fethi deniz
03.10.2012 11:29
Büyük bir boşlugu doldurdunuz,gerçek gazetecilik yaparak,yalakalık yapmayı gazetecilik sananlara da ders verdiniz..tebrikler..
FERİT MERCAN
16.09.2012 16:04
GTV UYDUYA GEÇİŞİ BİZİ ÇOK SEVİNDİRDİ YAYIN KÜLTÜRÜ VE PERSONELİ ÖZVERİLİ ÇALIŞMANIZIN KARŞILIĞINI ALIRSINIZ İNŞALLAH YAYIN FORMATINIZ ULUSALDAN FARKSIZ PROGRAMCILARINIZ ARASINDA İKİ SUNUCUNUZ ÇOK İYİ YERLERDE OLACAĞINA İNANIYOM HALİL ÇAP VE KLİP SAATİNİ SUNAN ARKADAŞ İKİ ARKADAŞI BÜYÜK TV LERDE GÖRÜRÜZ KAPASİTELERİ ÜST SEVİYEDE EKREM BEYDE EKRANDA OLURSA DAHA İYİ OLUR DİYE DÜŞÜNÜYORUM BAŞARILAR ALLAH UTANDIRMASIN
hakan yılmaz
11.09.2012 13:26
YAYINNLARINIZ ÇOK GÜZEL GÜN İÇİNDEN HABER PROGRAMLARINIZ,KLİP SAATİ,ANA HABER VE HABER SONRASI YAYINLARINIZ KALİTELİ SUNUCULARINIZ BÜYÜK KANALLARDA ÇALIŞABİLECEK YETENEKLERDELER HALİL ÇAPI YORUMLARI UĞUR ERİN DEĞERLENDİRMELERİ İBRAHİMİN MÜZİK BİLGİSİ VE DİKSİYONU TÜRKÇEYİ ÇOK İYİ KULLANMASI VE DİĞER PROGRAMLARINIZ EN BÜYÜK EKSİLK EKREM BEYİN EKRANDA OLMAMASI FİKİRLERİMİZ DİKKATE ALINIRMI BİLMİYOM AMA HALİL,UĞR VE İBRAHİMİ DAHA İYİ DEĞERLENDİREBİLİRSİNİZ BAŞARILARİ ZLEYİCİ GÖRÜŞÜ BAŞARILAR
Yazarın Diğer Yazıları