SON DAKİKA
“FERHAT ŞELLİ NEDEN GÖREVDEN ALINDI?”
16 Nisan 2014 - Çarşamba 10:40
Ömer KAPAKLI

Şanlıurfa'nın: Ankara'daki en yüksek bürokratı Ferhat Şelli'ydi.. Kendisi çok uzun süreden bu yana Tarım Bakanlığında Müşteşar Yardımcısı olarak görev yapıyordu.

Ferhat Şelli, Müşteşar Yardımcılığı görevinden alındı, Bakan Müşaviri olarak atandı..

Ferhat Şelli, Tarım Bakanı Mehdi Eker'le Baba-oğul gibiydi..

Tarım Bakanlığında tüm önemli görevler bizzat Tarım Bakanı Mehdi Eker tarafından en güvendiği isim olan Ferhat Şelli'ye veriliyordu..

Yıllardır biz de her defasında Ankara'da lobimizin olmadığını, bürokratın çok önemli olduğunu en yüksek bürokrat olan Ferhat Şelli'nin başta Şanlıurfa olmak üzere Bölgeye yaptığı katkıları yazıyorduk. Ankara'daki Karadeniz lobisine dikkat çekerek, Şanlıurfa'lıların Ankara'da önemli görevlere getirilmesi gerektiğini söylüyorduk.

Bırakın yeni isimleri, mevcutların da görevden alınması bir Urfa'lı olarak hepimizi rencide etmiştir.

Görevden alınma tam da Şanlıurfa'lıların Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterinin Urfa'lı olmayan bir kişiye verildiği güne denk gelmesi ise ayrı bir hüznü oluşturmuştur.

Genel Sekreterle ilgili "Hırpo"başlıklı yazı halen İnternet Sitesinde duruyor. Genel Sekreterin atanmasıyla birlikte twetirden birçok takipçi bu yazıma dikkat çekerek "Şimdi ne düşünüyorsunuz?"diye soru soruyorlardı..

Ben de bana gelen bu tepkiler üzerine şunları yazmıştım:

"Genel Sekreterin yabancı olmasıyla birlikte çok sayıda ileti geliyor. Yazımı hatırlatıyorlar. "Evet.. Hırpoluğumuz tescillendi..."

"Hırpo Derneği kuracağım.. Üye olmak isteyen var mı?"

Bu son gelişmeyle gerçekten Hırpo Derneğini Şanlıurfa'da kurmak gerekecek gibi..

Ferhat Şelli, Şanlıurfa'ya son olarak GAP Tarımsal Eğitim Merkezini Şanlıurfa'ya kazandırmıştı. Ortadoğu'nun en büyük Eğitim Merkezi...

Haftaya Tarım Bakanı Mehdi Eker'le Şanlıurfa'ya gelerek bu müthiş binanın açılışı yapılacaktı.

Şanlıurfa'da Tarım sektörüyle ilgilenenler Ferhat Şelli'nin Şanlıurfa'ya yaptığı hizmetleri çok iyi bilir..

Bir Gazeteci olarak ben de yapılan hizmetlerin büyük bölümünün tanığıydım..

Peki Ferhat Şelli neden görevden alındı?

Paralel yapı falan deniliyor..

O zaman neden Müşavirlik görevi verildi..

Paralel yapıysa, 17 Aralık darbesinden sonra bizzat Milletvekilleri Güneydoğu TV'nin canlı yayınında "Aslında Ferhat Şelli'ye de adaylık için teklifte bulunduk"demediler mi?

Bu görevden alınmadan sonra herhangi bir Milletvekilimiz Ferhat Şelli'nin neden görevden alındığını acaba açıklayacak mı?

Neden Müşteşar Yardımcılığı görevinden alındığını gerçekten bilmiyorum. Öğrenince bu yazıyı daha sonra yeni eklemeler yapmak üzere...

not : Kurmayı düşündüğüm Hırpo derneği için çok sayıda müracaat oldu. Üye sayısı tamamlandı. Bilginize..

Yorumunuz
İsminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
berfin
04.04.2015 04:24
Ferhat bey paralelden alindi bunu ben ve tum Ankarada calisanlar biliyor. Peki diger paralelciler neden alinmadi. 5 adet Tagem daire baskaninin ve bunlarin atadiklari kurum mudurlerinin paralelci oldugunu artik Yunanistan duydu. Bakan madem paralelci diye Ferhat Beyi gorevden aldi, o zaman digerlerinede ayni muameleyi yapmali. A son bir ornek daha vereyim, Nazillideki pamuk arastirma kurum mudurunun Aydin ilinin paralel imami oldugu soyleniyor. Gucu Ferhat Selli ye yetenler, bu muduru neden elleyemiyor.
KARDEŞ ARIKAN
04.05.2014 22:56
SAYIN KARDEŞİM BİR KARDEŞİMİZDE THY GENEL MÜD YARDIMCISIDI ONUDA ALDILAR FARUK ÇIZMECIOĞLU NOLACAK ŞİMDİ KALDIMI ALMADIKLARI BİR ELİN SAYISI BİLE YOKUZ SIRA KİMDE URFA BU KADAR NEREYE ÜST DÜZEY BROKRAT ATAMIŞIZ URFAYA SEVGİLER URFA ANAM URFA BABAM URFA CANIM URFA HERŞEYİM URFAYA GELİNCE SENİ ZİYARET EDECEM ALİ KILIÇA SEVGİLER
müslüm pamuk
28.04.2014 01:25
İNSANLARA VE İNSANLIĞA KİM FAYDALI VE ALLAH RIZASI İÇİN BİRŞEYLER YAPIYOR YAPMAK İSTİYORSA ALLAH RAZI OLSUN LAKİN TRİBÜNLERE OYNUYORSA ALLAH ONLARA FIRSAT VERMESİN REZİL OLSUNLAR İNŞ.
ibrahim
26.04.2014 12:26
herkes birilerini mutlu etmenin peşinde ALLAH rızası için kimse birşeyler yapmıyor..
halil kaya
25.04.2014 11:31
ALLAH devletimize zeval vermesin.. urfalılar namuslu onurlu şerefli fakir insanlarlara asla itibar etmezler.faizci ol kumarbaz ol katil ol adın kulağına değsin babalık yap makam şan şöhret sahibi ol gör bak urfalı kadar yalaka varmı şelli şeli diyorsunuz şellilerde ne var urfa ve urfalı için ne yapmışlar kardaşleri babaları yürüdüklerinde sanki memleketin sahipleri kendileri kimsiniz bu kadar mağrulanmak niye
MURADİ
25.04.2014 01:31
ÇOK İYİMSER DÜŞÜNÜYORSUNUZ ÖMER BEY ...HIRPO DERNEGİ TERFİ ETTİ HABERİNİZ YOK SİZİN YENİ ADI...TIRRO DERNEGİ ÜYE YAPMAYADA GEREK YOK URFADA YAŞAYANLARIN YARISININ NERDEYSE NUFUSUNDA YAZACAK..SİZ GERİ KALMIŞSINIZ ÖMER BEY CAİZMİ YAV..BAKIN SEÇİMDEN ÖNCE TAŞERONLARIN GARANTİSİ BENİM DİYENLER ŞİMDİ İŞTEN ÇIKARACAKLARMIŞ GARİBANLARI..HALBUKİ BİLMEZLERKİ BURASI URFA NE İNSANIMIZ NEDE ŞEHRİMİZ BAŞKA YERE BENZEMEZ BİR BAKARSINIZ BAŞLAR AYAK AYAKLAR BAŞ OLMUŞ....
NECDET KÖYLÜ
25.04.2014 01:22
BUGÜNKÜ TARIM FUARININ AÇILIŞINDA SAYIN FERHAT ŞELLİNİN İSMİNİ HİÇ DUYMADIM ZORUMA GİTTİ BİRDE CELALETTİN BEYE HALEN VALİ MUAMELESİ YAPILMASI ÇOK İLGİNÇTİ VE OKADARDA KOMİKTİ DSİ ÇALIŞANINA SORDUGU SORUNUN CEVABINI ALIRKEN DSİ ÇALIŞANININ PANİKLEMESİ ÇOK KOMİKTİ DOGRUSU
ufuk vizyon
21.04.2014 02:07
Sevgili urfalılar kuldan utanmıyorsanız,Allahtan korkun ,suizan etmeyin,değerli bir bürokrat inancından dolayı görevden alınıyorsa,bugünkü iktidar milgörüş,inanç suistimali yaparak iktidara geldi.Ferhat şelli 28 şubat kararlarında şeriatçı diye harran üniversitesine alınmadığı söyleniyor.Şimdide cemaatçı diyemi,görevden aldılar.İktidar kurandan dalga geçenleri,yolsuzluk yapanları,görevden almıyor,inanan insanlara kumpas kurarak,çamur atarak,islamiyeti parçalıyor.Urfanın değerlerini hiçesayıp ,ithal adamlarla bizi yönetmeye çalışıyorlar..Yok artık biz inananları bölerek, Cumhurbaşkanı olamazsınız...!
ibrahim halil arıkan
17.04.2014 18:36
sayın kardeşim biz hırpoyuz çünku urfalı olarak brokrat yetiştiremiyoruz hani genel sekreter urfali olacaktı hani urfayı biz yonetecektik biz birbirimzi taşiyamıyoruz ağzımız bal suruyorlar sonrada al kardeşim bu kabul et sonrada bizim kritallermiz uyan arkadaş yok ancak bu kadar tüm urfaya sevgiler
R,AKYOL...
16.04.2014 16:55
Gerekçe nedir bilmiyoruz...Fakat tenzili rütbe olmamalıydı,,,,Yetkililerin bir açıklama yapması gerekir...
m rüstem coşkun
16.04.2014 13:53
seçimlerde günlük çıkarını düşünerek AKP li bir maraşlıya oy verenler üye olması lazım bu derneğe.B iz MHP liler oy vermediğimiz için hırpo değiliz çok şükür.
İ.ÜLGEN
16.04.2014 12:36
İYİ OLDU.NE OLDUM DELİSİ OLDU.OKULU NASIL BİTİRDİĞİNİ HERKES BİLYOR.
16.04.2014 12:32
i.Ü.
16.04.2014 12:32
TABİKİ PARALEL YAPIDAN DOLAYI ALINDI. ARTI HİÇ BİR HEMŞERİSİNİN BAKANLIKTA İYİ BİR GÖREVE GELMESİNİ İSTEMİYORDU.
MİRCAN
16.04.2014 12:26
BU BİZİM BAKANIN MEMLEKETİNE GÖRE DAHA FAZLA MİLLETVEKİLİ VE BELEDİYE KAZANDIRDIĞIMIZ İÇİN BİZE LAYIK GÖRÜLDÜ. MÜHALEFET YAPMAK LAZIM HERHALDE KIYMETLİ OLMAK İÇİN.
sayın Kapaklı, hiç merak etmeyin Urfa'lı
16.04.2014 11:54
sayın Kapaklı, hiç merak etmeyin Urfa'lı
16.04.2014 11:53
mehmet koyuncu
16.04.2014 11:31
sözlerime başlamadan hepnizi selamlar saygılarımı iletirim ş.urfa , viranşehir ve bütün ilçelerimizin makuz kaderini değiştirebilecek kimse olmayacağını inancında keşke olmasaydım fakat bizler birbirinimizi ayağını kaydırmaktan başka bir şey yapmadığımızı görüyoruz şu kişi bu kişi bir yerlere gelmesinde sahada bana biraz daha yer genişler diye bir zihniyete sahip o kadar dar beyinli kişiler varkı biz dünya yıklılsada sözün açığı birbirimizi savunmayız ve düzelmeyiz saygılarımla .
Fatih
16.04.2014 11:12
Ömer bey Ferhat Şellinin Cemaat İle Olan ilişkisi Olablirmi acaba? Tahmini..!!
Yazarın Diğer Yazıları