SON DAKİKA
“FARUK ÇELİK : URFA YORUYOR...”
16 Mayıs 2013 - Perşembe 10:42
Ömer KAPAKLI

Çalışma Bakanı ve Şanlıurfa Milletvekili Faruk Çelik'le Cumartesi günü yaptığımız canlı yayının bir de perde arkası vardı..

Bakan Çelik'le Cumartesi günü saat 21.30'da yaptığımız canlı yayın öncesi kısa bir söyleşi yaptık.,. Daha sonra Reklam aralarında ve proğram bitiminde..

Çelik, Televizyona gelirken bayağı yorgun ve bitkindi. Danışmanı ısrarla, "Ömer Bey.. Proğram ne kadar sürecek? 1 saati geçmez mi?"diye soru soruyordu..

Bende Sayın Bakan'ın duyacağı şekilde, "1 saat bilemedin 1.5 saat gibi"dedim.

Ancak proğramın en az 2 saat süreceğini biliyordum. Yayın akışının hareketli olması halinde Bakan Çelik'in proğramda yorğunluğunu atacağını ve böylece proğramın bitmesini ima edecek bir davranışta bulunmayacağını biliyordum. Nitekim böyle oldu. Proğram saat 24'de sona erdiğinde, Bakan Bey "Vakit nasıl geçti anlamadık. Güzel bir proğram oldu"dedi.

Bakan Çelik'le ilgili bazı hususları sizlerle paylaşmak istiyorum..

Bakan Çelik'e reklam arası sordum : "Sayın Bakanım. Twetiri etkin kullanıyorsunuz. Twetleri bizzat kendiniz mi yazıyorsunuz?"

Bakan Çelik, "Toplantılar sırasında genelde bu işi Danışmanım yapıyor. Fotoğraf çekiyorlar. Kamuoyunu bilgilendiren açıklamalar yapıyorlar. Ancak Bakanlıktan ayrıldıktan sonra genelde saat 21'den sonra eve gittiğimde twetleri bizzat kendim yazıyorum. 2-3 saatlik süre içersinde bana iletilen tüm mesajları okuyorum. Bakanlığımla ilgili gündemi bana iletilen twetlerden takip ediyorum. İlginç bulduğum bazı iletilere cevapda yazıyorum. Akşamları attığım her twet tamamen bana ait. Ancak gündüz ben kullanamıyorum. Çünkü çok yoğunum"

Buradan Bakan Çelik'i takip edenlere duyurulur.. Çok önemli mesajınız var sa Bakan Çelik'e özellikle akşam saat 21'den sonra iletin..

Çünkü gün boyu bayağı twet gönderiliyor. Gözünden kaçabiliyor. Ancak saat 21-24 arasında iletilen mesajları özellikle Bakan Çelik okuyor..

Bakan Çelike, " Sizi biraz yorgun gördüm.. "gibisinden bir soru da sordum.. (REKLAM ARASINDA)

Bu yöndeki tespitime aynen şu cevabı verdi : "Ankara beni sadece yoruyor.. Urfa'ya geldiğimde hem bedenen, hem fiziken yoruluyorum. Urfa zor bir şehir..."

Bu açıklamadan sonra şöyle devam ediyor : "Urfa'ya var gücümüzle birşeyler yapmaya çalışıyoruz. Ancak genelde eleştiri alıyoruz. Bu ister istemez moralimizi bozuyor. Ben Bakanlığım süresince Şanlıurfa Milletvekili olarak bu memlekete birşeyler yapmak istiyorum. Yılların ihmali, sorunu, birikerek bu günlere kadar gelmiş. Herşeyi bir anda düzeltmek elbette kolay değil. Ancak halk geçmişte talep etmediği tüm hizmetlerin anında yapılmasını bizden istiyorlar. Bu nedenle ister istemez bedensel ve fiziksel olarak yorulmamıza neden oluyor. Yapı olarak ben de "Aman boş ver" gibi bir duygu içersinde olamıyorum. Her şeyi büyük titizlikle takip ederek sorunların çözümünü istiyorum. Bu nedenle de Urfa yoruyor Ömer Bey..."

Bakan Çelik canlı yayın sırasında altını ısrarla çizdiği bir noktada şu : "Görev süremiz bitene kadar.. Urfa'ya hizmet süremiz 2 yıl kaldı..."

Bu konuşmaların kotları ve açılımı aslında şu : Bakan Çelik yapılacak seçimlerde gerçekten Şanlıurfa'da Büyükşehir Belediye Başkanlığını ciddi şekilde düşünmüyor. Sanırım tek isteği 2 yıllık Bakanlık görevini en iyi şekilde yapmak, bu süre içersinde Şanlıurfa'ya da gereken hizmetleri gerçekleştirmek ve sonra da köşesine çekilerek 1 dönemde olsa siyasetten uzak kalmak.. Ailesiyle bir arada yaşamak. Belki kitap yazmak, anılarını kitaplaştırmak..

Bakan Çelik'in Bursa Büyükşehir adaylığınıda çok istediğini düşünmediğini söyleyebilirim..

Çalışma Bakanlığı Sayın Faruk Çelik'i bayağı yoruyor.. Yüz hatlarından bunu anlamak mümkün..

 

Yorumunuz
İsminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
abdullah
16.05.2013 12:03
her şeyini eleştirenlere duyrulur. 11 nısan projesi süper görünüyor ama sözümona bazı urfalı sevdalıları !!! karşı çıkıyor.. bakan urfa için bulunmaz bir nımet ama kım farkında.
Yazarın Diğer Yazıları