SON DAKİKA
Facebook'ta şifre tuzağı

Facebook'ta şifre tuzağı

21 Mart 2010 - Pazar 20:16
Facebook şifreniz başınıza iş açabilir: Eğer şifrenizle ilgili uyarı alıyorsanız, dikkat edin.

Virus yüklü yeni bir e-posta, Facebook şifrenizin sıfırlandığını ve yeni şifre oluşturmanız için e-postadaki eklentiyi açmanızı istiyor.

Ünlü anti-virus yazılım şirketi McAfee'nin açıklamasına göre eğer eklentiyi açarsanız birkaç çeşit kötü yazılımın yanı sıra şifrelerinizi çalan bir program da bilgisayarınıza yüklenecek.

Facebook geçtiğimiz günlerde sitesinde, virusün e-postada görüldüğü anda silinmesiyle ilgili kullanıcılarını uyardı.

McAfee'nin kötü amaçlı yazılım araştırma ve komünikasyon müdürü Dave Marcus, hacker'ların Asya, Avrupa ve Amerika'ya bu virüslu e-postadan on milyonlarca yolladığını tahmin ediyor. "Yeminiz Facebook ise eklentiye tıklayabilecek 400 milyon potansiyel kullanıcınız var. %10 başarılı olsanız 40 milyon kullanıcı eder."

E-postanın konu kısmında "Facebook password reset confirmation customer support (Facebook şifre sıfırlama onayı müşteri desteği)" yazıyor.(Hürriyet)

Yorumunuz
Ä°sminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
RmHkB7dOkPGG
24.04.2016 17:40
Being from NM my favorite fall memory is of green chile roasting and hot air balloons up in the air preparing for the Inratnetion Balloon Fiesta in Albuquerque in early October. The smell of the green chili, the crisp fall air and beauriful hot air balloons are always on my mind.