SON DAKİKA
“EVET…UYDU YAYININA GEÇİYORUZ”
09 Eylül 2011 - Cuma 13:43
Ömer KAPAKLI

Özellikle son 1.5 yıldır bizi her gören “Ne zaman Güneydoğu Televizyonu Uydu yayınına başlayacak?”diye soru soruyordu.

Bu soruyu soranlara her zaman hak verdik..

Çünkü Güneydoğu Radyo, ardından Güneydoğu TV yayına geçtikten sonra hep istikrarlı bir şekilde büyüdü ve bugünlere geldi.

Bize “Ne zaman Uyduya geçiyorsunuz?”diyenler Medya grubumuzdaki istikrar nedeniyle Uydu yayınında da bu işin hakkını fazlasıyla vereceğimizi bildikleri için bu soruyu bize soruyor, hatta bizi uyduya geçmek için zorluyorlardı.

Bu yönde beklenti içersinde olan Urfa’lılara “Evet.. Uydu yayınına geçiyoruz”diyerek kendilerine gerekli müjdeyi veriyoruz.

Güneydoğu Televizyonu olarak Temmuz ayı içersinde gerekli tüm evraklarımızı tamamlayarak RTÜK’e resmi müracaatımızı yaptık. Sanırım Ekim ayı içersinde gerekli iznimizi almış olacağız.

Büyük ihtimalle bu yılın Kasım ayı içersinde de Karasal yayınımızın yanı sıra Uydu yayınımızda devreye girecek.

Şanlıurfa’daki Radyo ve Televizyonların çok büyük bir kısmı yıllardır sürekli sahip değişiklikleri yaparak bugünlere geldi.

Oysa Güneydoğu en zor şartlarında bile “Şanlıurfa’ya karşı bir yükümlülüğümüz var. Şartlar ne olursa olsun Urfa’ya yayıncılık anlamında hizmetini sürdürmelidir”ilkesiyle hareket etti ve bugünlere kadar geldi.

Uydu yayıncılığıyla birlikte tüm çalışanlarımızın ve kadromuza yeni katılacak birbirinden değerli yeni arkadaşlarımızın elbette sorumlulukları da artacaktır.

Biz üstlendiğimiz misyonun farkındayız..

Biz, sizlerden aldığımız büyük güçle yolumuza şimdi daha büyük bir heyecanla devam edeceğimizi sizlere iletmek istiyoruz.

Kasım ayından sonra sadece Şanlıurfa Merkezde değil, tüm Dünyada büyüyen ve gelişen Şanlıurfa’mızın tüm güzelliklerini Güneydoğu ekranlarından Dünyaya iletmeye başlayacağız.

Bunu yaparken karasal yayında yaptığımız gibi, ilkeli yayıncılık anlayışımız devam edecektir. Medya grubumuz büyüdükçe şımarmadık. Sizlerden aldığımız büyük güçle bugünlere kadar geldik. Uyduya geçtiğimiz ilk günden itibaren ilkeli yayıncılık anlayışımızdan asla taviz vermeyeceğimizi özellikle belirtmek istiyorum.

Güneydoğu Medya Grubu bünyesinde Gazeteler, Güneydoğu Radyo ve Televizyon, Güneydoğu İnternet Sitesi ve çok önemsediğimiz Güneydoğu’nun Sesi Yayıncılığa ait çok modern bir Matbaa tesisimiz bulunmakta.

Güneydoğu bünyesinde bulunan Ofset Tesislerimiz Bölgenin en modern tesisi olarak uzun süreden beri Şanlıurfa Merkez, İlçe ve çevre il’lere hizmetini sürdürmektedir.

Güneydoğu Medya Grubuna yeni katılacak olan Uydu yayınımızın yayına geçmesini dört gözle bekliyoruz.

Bizim için her bir kuruluşumuz ayrı bir çocuğumuz gibi. Hiçbirini, birbirinden ayırt etmeden hepsine aynı ilgiyi göstermenin gayreti içersindeyiz.

Uydu yayınımız sadece Şanlıurfa ile sınırlı kalmayacak.

Biz karasal yayın yapan Televizyonumuzun ismini Güneydoğu olarak belirlerken bugünleri dikkate alarak bu ismi koymuştuk.

Güneydoğu öncelikle Şanlıurfa’nın, daha sonra Güneydoğu Bölgesinin ve sonuçta Türkiye’nin ve Dünyada yaşayan her Urfa’lının gerçek Televizyonu olacaktır.

Yorumunuz
İsminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
Dede Osman
12.10.2011 11:55
Yaklaşık iki yıl önce yapmış olduğumuz toplantılarda bu gerekliliği görüp, bu konu hakkında çalışmalarınızı hızlandırmanız noktasında görüş bildirmiştim. Kesinlikle yerinde bir karar ve en önemlisi siz yönetimin kararlılığı. Tebrikler hayırlı uğurlu olsun.
Yazarın Diğer Yazıları