SON DAKİKA
“ESAD GİTMEDEN RAHATLIK YOK”
06 Mayıs 2013 - Pazartesi 11:01
Ömer KAPAKLI

Cumartesi günü Yenigün Gazatesi için yazdığım "Akçakale'ye dikkat" yazım, bazı tespit ve öneriler özellikle Akçakale'de ilgiyle okundu..

Yenigün Gazetesine günlük olarak yazı yazıyorum. Ancak yazının www.guneydogutv.com ve sosyal medya da düzenli olarak yer alıyor..

İnternet Sitesi ve Twittirle birlikte yazılan her yazıyı onbinler okuma imkanına sahip oluyor. Yazdığımız her yazının büyük yankı uyandırması nedeniyle binlerce kişinin okuyacağı yazıyı günlükde olsa çok titiz yazmaya azami gayret göstermek zorunda kalıyoruz.

Akçakale'nin, Şanlıurfa'nın dolayısıyla Hatay'dan başlayıp Mardin ve Habur'a kadar olan Bölgenin rahata kavuşması için Suriye olaylarının sonlanması bunun için de zalim Esad ve rejiminin sonlanması gerekiyor. Esad diktatörü Suriye'nin başında olduğu sürece bu Bölgeye hatta Türkiye'ye rahatlık yok..

Suriye konusunu çok yakından takip eden aynı zamanda ARAPDER'in Başkanı da olan Şükrü Kırboğa geçen gün Esad'la ilgili bir açıklama yaptı.

Şükrü Kırboğa açıklamasında şöyle diyor : "Birkaç gün içersinde Deyrizor Havaalanının düştüğünü duyacaksınız. Bu Havaalanının düşmesi demek Esad'ın çökmesi anlamına geliyor.Halep'de, Şam'da çatışmalar var. Muhalifler, Esed'in ağır silahlarına karşı derme çatma silahlarla direniş sergiliyor.Düşman maalesef bir tane değil. Muhaliflerin birçok Bölgede etkinlik kazanmasına karşın Baas rejimine destek veren Ülkeler nedeniyle Devrim henüz gerçekleşmedi.İran açıkça Baasçılarla birlikte savaşıyor. Hizbullah da Suriye'de muhaliflere pusu kuruyor. Muhalifler Hak ve Halk için mücadelelerine devam ediyor.Emperyalist Ülkeler, Muhalifler ile pazarlık arayışı içersinde. Kendilerinin istedikleri şekilde mücadele verilmesini istiyorlar.Muhalifler, pazarlığı kapattıkları için ne silah ne de mali yardım alamıyorlar. Ancak devrim yakındır"diyor.

Şükrü Kırboğa olayları yakından takip ediyor.Stratejik açıdan büyük önem taşıdığını özellikle vurgulardığı Deyrizor Havaalanı inşallah kendilerinin de belirttiği gibi bu hafta içersinde düşmüş olur.

Şu sıralar Türkiye'de Barış Süreci, Yeni Anayasa çalışmalarına kilitlendiği için Hükümet Suriye olaylarını ilk günkü gibi yakından takip edemiyor.Ancak herşeye rağmen Muhaliflerin en büyük destekçisinin Türkiye olduğunu da biliyoruz.

Türkiye'de bu kadar güzel gelişmeler olurken Suriye'de bu Esed'den kurtulmamız gerekiyor.

Cuma günü yapılan iki ayrı İhale tüm Dünyanın Türkiye'ye gıpta ile bakmasına neden oldu.

İstanbul'da yapılacak 3.Havalimanının 25 yıllık işletmesi için Cumhuriyet tarihinin en yüksek bedeli ödenecek. : 22 Milyar 152 Milyon Euro..

Sinop nükleer santrali için Japonya ile 22 Milyar dolarlık yatırım üzerinde aynı gün anlaşıldı..

25 yıllık Havaalanı işletmesinden alınacak para bile Sinop'daki nükleer santral parasını rahatlıkla karşılayabilir.

Böyle bir Türkiye'de şu Suriye meselesi çözüldüğünde en başta Urfa merkezli Bölge, daha sonra Türkiye daha büyük başarılara imza atacaktır.

Yorumunuz
İsminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
Yazarın Diğer Yazıları