SON DAKİKA
Erdoğan'dan Teröre Çok Sert Tepki

Erdoğan'dan Teröre Çok Sert Tepki

15 Ağustos 2011 - Pazartesi 10:56
Başbakan Erdoğan iftar yemeğinin ardından yaptığı konuşmada, Bdp'ye sert sözlerle yüklendi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, son günlerde gelen şehit haberlerine dikkat çekerek, "Artık bıçak kemiğe dayandı. " dedi. Bölücü terör örgütü ile arasına mesafe koymayanların da bu suça iştirak ettiğini belirten Erdoğan, "Onlar da bunun bedelini ödemeye mahkum olacaklardır. " şeklinde konuştu.

AK Parti'nin 10. kuruluş yıldönümü kutlamaları çerçevesinde Başbakan Erdoğan, Ankara İl Başkanlığı'nın Sincan Harikalar Diyarı'nda düzenlediği iftar yemeğine katıldı.

Başbakan Erdoğan, iftar sonrasında bir de konuşma yaptı. Ramazan ayında gelen şehit haberlerine dikkat çeken Erdoğan, "Yavrularımızı şehit eden bölücü terör örgütüne karşı bizler şu anda mübarek ay vesilesi ile sabırla devam ediyoruz. Bizim medeniyetimizin geçmişinde, cehalet döneminde bile kimse kimseye kurşun atmaz, kan dökmezdi. Terör örgütü ve siyasi uzantıları bakın neler yapıyor. Dün 3 yavrumuzu şehit ettiler. Artık bıçak kemiğe dayanmıştır. " diye konuştu.

Bölücü terör örgütü ile arasına mesafe koymayanların da bu suça iştirak ettiğini belirten Erdoğan, "Onlar da bunun bedelini ödemeye mahkum olacaklardır. " ifadesini kullandı. Başbakan Erdoğan, bunun faturasının ağır olacağını söyledi.

Demokrasi ve hukuk deniyorsa bunun yerinen parlamento olduğunun vurgulayan Erdoğan, "Kendi kendilerine bu ülkenin şehirlerinde gayri meşru, illegal parlamentolar oluşturmak suretiyle kimse bu ülkenin herhangi bir ilinde herhangi bir operasyon veya ameliyat yapamaz. Yerel özerklik diyorlar, geçin onları geçin. " şeklinde konuştu.

Erdoğan, yerel yönetimlerin özerkliği dışında bir özerklikten bahsedilemeyeceğini vurguladı. Erdoğan, "İstediğiniz kadar cam-çerçeve indirin, ama o cam da çerçeve de yerine takılır, teşkilatlar kurulur, siz AK Parti hareketini durduramazsınız. " ifadesini kullandı.

Erdoğan, şöyle devam etti: "Kimse milleti birbirine düşürmeye kalkmasın. Onlar kendilerini Kürt kardeşlerimin temsilcileri ilan ediyorlar. Hiç alakası yok. Siz benim Kürt kardeşlerime ne verdiniz, ne kazandırdınız? Koskoca bir hiç. Onlar bunun üzerinden nemalanıyorlar. Bunların dinle alakası da yok. "

Ramazan ayında sabrettiklerini söyleyen Erdoğan, bu aydan sonra barışın miladının daha farklı olacağını sözlerine ekledi.

AK PARTİ'NİN 10. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ

AK Parti'nin 10. yaş günün kutlandığını belirten Erdoğan, "AK Parti 10 yıl sonra bugün, alnı ak, başı dik bir şekilde, sizlerle birlikte doğum gününü kutlamanın heyecanını yaşıyor. " dedi.

Bu süreçte nice badireler atlatıldığını söyleyen Erdoğan, "Bunların hiçbiri beraber yürüdük biz bu yollarda şarkısını milletin dilinden düşürmeye muktedir olamadı. Ben o şarkıyı bizimle birlikte söyleyen herkesi selamlıyorum. " şeklinde konuştu.

Erdoğan, 10 yıl kutlamalarının heyecanın 81 ilde eş zamanlı olarak yaşandığını dile getirdi.

Tüm Türkiye'de milyonların aynı Halil İbrahim sofrasında olduğunu söyleyen Erdoğan, "Milletimizin gönül ziyafetindeyiz. Baştan başa ülke sathına sayılmış iftar sofrasındayız. " dedi.

İftar sofralarına Somalilerin de konuk olduğunu kaydeden Erdoğan, her zaman zayıf olanın yanında olan milletimizin kalbinin şu anda da Somali ile birlikte olduğunu dile getirdi. Erdoğan, yardımda bulunan aralarında İHH, Kimse Yok mu, Yeryüzü Doktorları, Sabah, STV'nin de bulunduğu tüm kurum, kuruluş ve kişilere teşekkür etti.

"İnşallah Cuma sabahı Somali'de olacağız. " diyen Erdoğan, oradaki kamplarda Somalililerle kucaklaşacaklarını belirtti.

Erdoğan, "Onların halini bizzat yerinde görüceğiz. Sürdürülebilir bir kampanyayı devam ettireceğiz. " dedi.

Yorumunuz
Ä°sminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.