SON DAKİKA
ENGELLLİLER İLK KEZ USTA TİYATROCULARI İZLEDİ

ENGELLLİLER İLK KEZ USTA TİYATROCULARI İZLEDİ

01 Aralık 2010 - Çarşamba 13:16
Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde bulunan engelli vatandaşlar, ilk kez tiyatro seyretmenin heyecanını yaşadı.

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde bulunan engelli vatandaşlar, ilk kez tiyatro seyretmenin heyecanını yaşadı.
Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın katkıları ile hazırlanan "Haraşo Hayatlar" adlı tiyatro oyunu Akçakale'de gösterime girdi. Adım tiyatro tarafından hazırlanan "Haraşo Hayatlar" adlı tiyatro oyunu Akçakale ilçesinde üç seans olarak verildi. Tiyatro oyunu YİBO çok amaçlı salonda önce özürlülere sonrada halka ve öğretmenlere yönelik oynandı. Yönetmenliğini Halit Akçatepe, Süpervizörlüğünü Zeki Alasya'nın yaptığı Haraşo Hayatlar, tiyatro üstatları tarafından oynandı. Akçakale'de ilk kez oynanacak olan usta oyuncular, tiyatro yeteneklerini göstererek vatandaşlara tiyatro seyretme keyfi sundu. Beğeni ile izlenen tiyatro oyunu, engelli vatandaşlara eğlenceli saatler yaşattı. Amaçlarının, ilçe halkına kültürel ve sosyal içerikli hizmetler sunmak ve bu alanda bilinçlendirmek olduğunu dile getiren Akçakale Kaymakamı Şefik Aygöl, "Bu tür gösteriler toplumsal zenginliğimizdir. İlçemizde büyük eksikliğini hissettiğimiz sanatsal ve kültürel alandaki boşluğu bu tür etkinliklerle doldurmaya çalışıyoruz. İlçe halkının
kültürel zenginliğini geliştirmek amacıyla böyle bir organizasyon tertip ettik. Adım Tiyatro ekibinin sunacağı 'Haraşo Hayatlar' YİBO kapalı spor salonunda gösterime girdi ve ilk seansla özürlü vatandaşlarımıza merhaba diyecek. 3 Aralık özürlüler günü olması dolayısı ile ilk seans özürlülere sunduk. Bütün ilçe halkını bu kültürel zenginliği paylaşmaya davet ediyorum" dedi.
Damla Özgereksinimliler Derneği Akçakale temsilcisi İ.Halil Arslan ise "Yaklaşmakta olan 3 Aralık dünya özürlüler günü münasebeti ile ilk seansın özürlüler sunulması bizleri ve üyelerimizi sevindirmiştir. Bu önceliği bizlere verdiğinden dolay ilçe kaymakamımız Şefik Aygöl'e teşekkür ederim" diye konuştu.

Yorumunuz
Ä°sminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.