SON DAKİKA
EMNİYETTE DEVİR TESLİM TÖRENİ(VİDEO)

EMNİYETTE DEVİR TESLİM TÖRENİ(VİDEO)

18 Kasım 2011 - Cuma 13:44
Kararname ile Şanlıurfa'dan Bolu'ya atanan Emniyet Müdürü Sabri Durmuşlar, bugün görevini yeni Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu'na devretti

İçişleri Bakanlığı kararnamesi ile Şanlıurfa'dan Bolu'ya atanan Emniyet Müdürü Sabri Durmuşlar, bugün görevini yeni Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu'na devretti.

  Duygusal havada geçen devir teslim töreninin ardından makamına oturan Emniyet Müdürü Likoğlu, kentin huzur ve güveni için çalışacaklarını söyledi. Geçtiğimiz günlerde çıkan kararname ile Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü görevine atanan Mehmet Likoğlu, bu sabah yeni görev yerinde tören mangası tarafından karşılandı. İl Emniyet Müdürlüğü bahçesinde yapılan törende polis mangasını selamlayan İl Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu, daha sonra düzenlenen tören ile görevi Bolu'ya atanan Sabri Durmuşlar'dan teslim aldı. Emniyet Müdürlüğü toplantı salonunda yapılan törene, Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, kentin eski ve yeni emniyet müdürleri ile müdür yardımcıları ve şube müdürleri katıldı. Duygusal havada geçen ve bazı polislerin gözyaşı döktüğü törende veda konuşması yapan Sabri Durmuşlar'ın da gözleri doldu. Şanlıurfa'da 2 yılı aşkın süredir özveri ile çalıştıklarını, halkın huzur ve güveni için çabaladıklarını söyleyen Durmuşlar, meslektaşlarına teşekkür edip, yeni Emniyet Müdürü Likoğlu'na başarılar diledi. Durmuşlar daha sonra Emniyet Müdürlüğü forsunu öperek Likoğlu'na teslim etti. Likoğlu'da öperek forsu teslim alıp, "Şanlıurfa'da en iyi şekilde görev yapacağımızdan, halkın huzur ve güvenini sağlamak için çalışacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın" dedi.

  Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç ise, Bolu Emniyet Müdürlüğü görevine atanan Sabri Durmuşlar'ın kentte görev yaptığı süre içerisinde herkesle iyi bir işbirliği içerisinde olduğunu vurgulayarak, "Bu polisin eski kötü imajının, işkence imajının bittiğinin en güzel göstergesidir. Polis artık teknolojiyi en iyi şekilde kullanan, delilden suçluya gitmekte, halkın huzuru için gece gündüz demeden çalışmaktadır. Şanlıurfa'ya önemli hizmetler veren Sabri Durmuşlar'ın Bolu'da da aynı başarıyı göstereceğine inanıyorum, yeni müdürümüzü de kutluyorum" diye konuştu.

  Devir teslim töreninin ardından makamına geçen Mehmet Likoğlu, 3310 koduyla ilk anonsunu yaparak göreve başladığını duyurdu. Sabri Durmuşlar ise törenin ardından, polis mangası tarafından uğurlandı.

Yorumunuz
İsminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.