SON DAKİKA
EL SANATLARI SERGİSİ AÇILDI

EL SANATLARI SERGİSİ AÇILDI

22 Ekim 2010 - Cuma 17:38
Devlet Güzel Sanatlar Galerisi'nde "El Sanatları ve Demonstrasyon Sergisi" açıldı.

"Peygamberler Şehri Şanlıurfa 6. Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali" kapsamında Devlet Güzel Sanatlar Galerisi'nde "El Sanatları ve Demonstrasyon Sergisi" açıldı.

Şanlıurfa Belediyesi Halk Oyunları ekibinin gösterilerinin ardından açılan serginin kurdelesini Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Başkan Yardımcısı Mustafa Aydın, M. Fevzi Yücetepe, İl Kültür ve Turizm Müdürü Selami Yıldız birlikte kesti. Sergiyi gezen ve el sanatları ürünlerine hayran kaldığını belirten Belediye Başkanı Fakıbaba, festival kapsamında kentimize gelen yerli ve yabancı konukların yanı sıra Şanlıurfalıları bu sergiyi gezmeye davet etti.

Meslek ustalarıyla bol bol sohbet eden ve ürünlerin yapılışı hakkında bilgi alan Belediye Başkanı Fakıbaba'ya keçeci esnafı üzerinde "A. Eşref Fakıbaba" yazılı bir keçe hediye etti. Hediyeyi memnuniyetle kabul eden Başkan Fakıbaba emeği geçen herkese teşekkür etti. El Sanatları ve Demonstrasyon Sergisi kapsamında Devlet Güzel Sanatlar Galerisi'nde tespih, keçecilik, bakırcılık, takı tasarım, ahşap oymacılığı ve benzeri kaybolmaya yüz tutmuş önemli meslek dallarına ait eserler sergileniyor. (Haber Merkezi)

Yorumunuz
Ä°sminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.