SON DAKİKA
“EKREM GERGİNCİ ÜST KLASMANA ALINMALI”
13 Nisan 2013 - Cumartesi 11:17
Ömer KAPAKLI

Şanlıurfa futbol tarihinde Süper Ligde orta Hakem olarak maç yöneten tek isim Serdar Tatlı.. Yardımcı Hakem sayısı ise 3-5 kişiyle sınırlı kaldı..

Serdar Tatlı talihsiz bir sakatlık geçirdi ve süresi olmasına rağmen Süper Lig Hakemliğini bıraktı.. Serdar Tatlı'nın Ankara, İstanbul, Gaziantep'de yönettiği maçları Stadda izleme imkanım olmuştu. Maçtan önce yapılan anonslarda maçın Hakem triosu açıklanırken "Serdar Tatlı.. Şanlıurfa Bölgesi Hakemi"diye anons yapılırken duyduğum hazzı anlatamam..

Her maçı bir olay oluyor Lig TV başta olmak üzere birçok Kanalda, "Urfa Bölgesinden Serdar Tatlı"denilir ve Serdar Tatlı Urfa'nın Reklamını Süper Ligde en iyi şekilde yapardı..

Serdar Tatlı'dan sonra geriden gelen Hakemlerin büyük bir çoğunluğu beklentilere cevap veremedi. Son dönemlerde mükemmel yönetim ortaya koyan Ekrem Gerginci şu sıralar bu şansı yakalamak üzere..

Serdar Tatlı'nın son dönemlerinde sürekli 4.Hakem olarak görevlendirildi. Serdar Tatlı'nın yardımcısı oldu. Şayet Serdar Tatlı sakatlanmamış olsaydı Serdar Tatlı, Ekrem Gerginci'nin üst klasmana çıkmasında çok etkili olurdu..

Ekrem Gerginci'nin bu sezon yönettiği tüm maçlarda 8.5 not ortalaması kendi açısından önemli. İngilizce bilmesi ayrı bir avantaj..

Ayrıca yeni sezonda 6 Hakemli maç sistemine geçilecek olması, çok sayıda Hakemin görev süresinin sona erecek olması nedeniyle 10 ile 12 arasında Üst Klasmana yeni Hakemler alınacak.

Üst klasmana alınan Hakemler Süper Ligde maç yönetmeye başlama hakkına sahip oluyor..

Serdar Tatlı'nın da 2.Ligden üst klasmana geçişi kolay olmamıştı. O dönemde Urfa'da spor kamuoyunun ciddi bir lobi oluşturduğunu yakından bilen biriyim..

Ekrem Gerginci'nin Üst Klasmana alınması için bence başta Çalışma Bakanı ve Şanlıurfa Milletvekili Faruk Çelik olmak üzere hepimize büyük görev düşüyor.

Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, MHK Başkanı Zekariya Alp'a bu yönde gerekli bilgileri kim daha iyi aktarırsa o Hakemler Üst Klasmana yükselecek.

Çünkü Üst Klasmana yükselecek Hakemler genelde aynı özelliklere sahipler. Yani aralarında çok sivrilen yok.. Sahibi olan, bunu MHK ve Federasyona iyi anlatan İl'in Hakemleri bir adım önde olacak..

Bu nedenle Ekrem Gerginci'nin üst klasmana alınması için herkesin üzerine düşen kulis çalışmasını yapması gerekiyor.

Şayet bu yeni dönemde Ekrem Gerginci üst klasmana alınmazsa bir sonraki yıl bu şansı maalesef kaybetmiş olacağız..

Şunu unutmayalım.. Ekrem Gerginci'nin Süper Lig Hakemi olması aslında Şanlıurfaspor'un da Süper Lige biraz daha yaklaşması anlamı taşıyor. Ekrem Gerginci Urfa'nın tanıtımında önemli bir aktör olabilir. Lütfen bu şansı hep beraber kullanalım ve bu başarılı Hakemimize gerekli desteği verelim..

Yorumunuz
İsminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
Yazarın Diğer Yazıları