SON DAKİKA
“EKK ŞANLIURFA’DA”
11 Ağustos 2009 - Salı 11:51
Faruk BAYUK

             18ağustos Salı günü 7 bakanın, 9 ilin katılımıyla ekonomi koordinasyon kurulu ilimizde yapılacak

 

Yapılacak olan bu kurula ekonomiden sorumlu devlet bakanı Sayın Ali Babacan başkanlık edecek. Daha öncede yapılan EKK toplantısında ülke gündemindeki bazı konular ele alınmıştı. İşsizlikle mücadele ve istihdamın artırılmasına yönelik ilgili kamu kurum ve kuruluşlarınca hazırlanan önlemler değerlendirilmişti.

Hazırlıkları önemli ölçüde tamamlanan yeni yatırım teşvik sisteminin de toplantıda ele alındığı toplantıda \"Yeni yatırım teşvik sistemi, yatırım teşviklerinin belirlenmesinde, bölgesel ve sektörel unsurları bütünleştirmekte ve ülkemizin rekabet gücünü artıran alanlardaki büyük projelere yönelik destekleri içermektedir. Toplantıda bölgeler ve sektörlerin tespiti ile yardım yoğunlukları üzerinde değerlendirmelerde bulunulmuştu.

 

 

Bu toplantının ilimizde yapılacak olması ilimiz anlamında olumlu bir gelişme gerek ticaret odamız gerekse diğer sivil inisiyatif  bu toplantıdan çıkacak konular üzerinde çok iyi tespitler yapmalı ilimizdeki en önemli sorunlardan olan istihdamın artırılmasına yönelik, teşviklerle ilgili sorunlar iyi tespit edilip başlıklar altında sıralanmalıdır, bence bu toplantı bizler için bir fırsat bu toplantıda ele alınacak konular önceden hem belediye hem ticaret odası hem de sivil toplum örgütleri tarafından belirlenmeli bu kurula sunulmalıdır, ayrıca ilimizdeki turizm potansiyelinin iyi değerlendirmesine yönelik çözüm önerileri aranmalıdır. Başta söylediğimi yine söylüyorum en büyük sorun işsizlik, işsizliği çözmemiz için yeni istihdam alanları yaratması ile ilgili çözümler ele alınmalı diye düşünüyorum…

 

 

İnşallah ilimiz anlamında verimli geçen bir toplantı olur… Esen kalın

Yorumunuz
İsminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
Yazarın Diğer Yazıları