SON DAKİKA
EKER URFA TEŞKİLATINDAN MEMNUN

EKER URFA TEŞKİLATINDAN MEMNUN

14 Kasım 2017 - Salı 07:58
AK PARTİ GENEL MERKEZİ, ÜLKE GENELİNDEKİ TEŞKİLATLARINDA OLDUĞU GİBİ ŞANLIURFA’DA “METAL YORGUNU” OLAN YÖNETİCİLERİ TASFİYE EDİP YERİNE GAYRETKEŞLERİ

AK Parti kongrelerine 'gayretkeşlerle' devam ediyor!

 

AK Parti Genel Merkezi, ülke genelindeki teşkilatlarında olduğu gibi Şanlıurfa’da “metal yorgunu” olan yöneticileri tasfiye edip yerine gayretkeşleri getirmeye devam ediyor

AK Parti Genel Merkezi, ülke genelindeki teşkilatlarında olduğu gibi Şanlıurfa’da “metal yorgunu” olan yöneticileri tasfiye edip yerine gayretkeşleri getirmeye devam ediyor. Şanlıurfa il teşkilatı da adım adım kongreye gidiyor. İl Başkanı Beyazgül’ün de gayretkeşlerden olma ihtimali gittikçe güçleniyor, çünkü partinin genel başkan yardımcı geldi ve Beyazgül’le ilgili gideceği yönünde bir imada bulunmadı.

 

AK Parti teşkilatları ve belediyeleri, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan’ın ilk kez 30 Mayıs’ta söylediği “metal yorgunu” olanların tasfiyesine ilişkin sözleri yüzünden oldukça huzursuz. Kim ne zaman görevden alınacağını bilmez bir halde. Teşkilat olarak kongreye giden ilçeler rahat nefes alırken, il teşkilatları halen aynı huzursuzluğu yaşıyor. Bugün AK Parti İl Başkanlığını ziyaret eden partinin Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker, il yöneticilerini rahatlatacak şekilde konuştu. Bu konuşmanın ardından İl Başkanı Beyazgül’ün kalacağına artık kesin gözüyle bakılıyor.

 

EKER URFA TEŞKİLATINDAN MEMNUN

Mehdi Eker Şanlıurfa ziyaretinde, “Kongrelerimizin süreci var, o süreç başladı, işte ilçe kongrelerimiz, büyük şehirler de küçük bir mola vermişti. Büyükşehirlerdeki kongreler, onlar da şimdi tekrar başlıyor. Dolayısıyla ilçe kongrelerimizin ardından il kongrelerimiz, büyükşehir kongrelerimiz ve en son 2018 içerisinde inşallah partimizin büyük kongresi yapılacak. Genel merkez organları da yeniden seçilecek ve biz dokuları yenilenmiş, enerji biriktirmiş yeni ufuklarla yeni düşüncelerle inşallah 2019 doğru bütün kadrolarımızı biz hayata, harekete geçireceğiz. Ve milletimizle tekrar buluşup 2019 yılında bir kez daha milletimizin desteğine, onayına ve onun gerçekte duasına, sevgisine talip olacağız. Ak Parti Şanlıurfa teşkilatları da güzel bir şekilde yapacaktır’’ ifadelerini kullandı.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan da, 2019 seçimlerine hazırlık konuşmasında, “Bu yılsonuna kadar bir defa il teşkilatlarımız, ilçe teşkilatlarımız, belde teşkilatlarımızı güncelleyeceğiz, yeniden gözden geçireceğiz. Çünkü ortada bir metal yorgunluğu var, bunu aşmamız lazım. Onun için de çok daha dinamik ve çok daha gayretkeş ekiplerle inşallah 2019'a hazırlanmamız gerekiyor” demişti.

Yorumunuz
Ä°sminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.