SON DAKİKA
DİŞ POLİKİNİLİĞİNE HİLVAN’DA YOĞUN İLGİ

DİŞ POLİKİNİLİĞİNE HİLVAN’DA YOĞUN İLGİ

12 Şubat 2014 - Çarşamba 13:22
Şanlurfa’nın Hilvan İlçesinde geçtiğimiz yıllarda açılan diş polikliniği ilçe halkı tarafından yoğun rağbet görüyor.(video)

Şanlurfa’nın Hilvan İlçesinde geçtiğimiz yıllarda açılan diş polikliniği ilçe halkı tarafından yoğun rağbet görüyor.

Hilvan Devlet Hastanesi 1995 yılında hizmete girmiş olup, yaklaşık olarak 18 yıldır Diş protezi, köprü, kron hizmeti vermemekteydi. Bu eksikliklerden dolayı ilçe halkı 55 km uzaklıktaki Şanlıurfa Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine gitmekteydi. Bu hasta mağduriyetini önlemek için daha önce bir poliklinikte hizmet verilmekteyken diş ünite sayısı ikiye çıkarıldı. İki ayrı klinikte diş hizmeti verilmeye başlandı.

Yanı sıra sabit –Hareketli Protez, Köprü, Kron, hizmetleri ekim ayından itibaren verilmeye başlandı. Bu hizmete ilçe halkı tarafından yoğun bir ilgi olmuştu. Edinen bilgilere göre aylık olarak Köprü, Kron, Sabit-Hareketli Protez yapımı 65-70 ve toplam hasta sayısı 650-700 olduğu öğrenildi. Konu ile ilgili açıklamada bulunan Diş Doktoru Dr. Funda Durdu; “konuşmasında şu sözlere yer verdi.

Yorumunuz
Ä°sminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
merve
07.01.2015 20:39
iyi aksamlar ben agız ve dis saglıgı teknikeriyim calısmak istiyorum hilvan da diş polikinliginin acıldıgını gordum mutlu oldum calısmak isterim sizinle cevap verirseniz mutlu olurum tesekkurler