SON DAKİKA
“CHP HEYETİNİN URFA ZİYARETİ”
12 Nisan 2013 - Cuma 12:52
Ömer KAPAKLI

Şanlıurfa'ya gelen CHP Heyetinden bazı Milletvekilleriyle birebir görüştüm.. Bana Şanlıurfa'yı, Barış Sürecini sordular.. Bildiklerimizi söyledik. Ancak benim de kendilerine sorum oldu.." Şanlıurfa başta olmak üzere Bölgeye neredeyse hiç gelmiyorsunuz. Yıllar sonra böyle toplu ziyaret ettiğiniz için Medya ziyaretinizi yakından takip ediyor. Bu bölgeyi neden ihmal ediyorsunuz?"

Hak verdiler ama tatmin edici cevabı da veremediler..

Kendilerine daha önce CHP'nin 3.adamı olan CHP eski Genel Sekreteri ve Milletvekili Mahmut Yıldız'ı hatırlatarak, "Seçimlere bu ünvanla girdi. 1.sıradan Milletvekili adayı oldu. Ancak 12 Milletvekilliğine sahip Şanlıurfa'dan Milletvekili çıkaramadı.. Şanlıurfa'daki CHP'nin durumu aslında Sayın Mahmut Yıldız'ın bıraktığı noktadadır"

Mahmut Yıldız gibi etkin bir CHP'li Vekil olarak çıkamadı. Ama daha sonraki süreçte Şanlıurfa'da başarılı olabilmeleri için gereken çalışmayı da yapamadılar.

Önümüzdeki Yerel Seçimle ilgili görüşümü de sordular. Kendilerine, "Şanlıurfa Büyükşehir dahil 3 Merkez İlçe ve 10 ayrı ilçe CHP hiçbir yerde bırakın seçimi kazanmayı maalesef 2.Parti bile olamaz"dedim.

Birçok İlçede AK Parti seçimleri kazanacak. Bazı İlçeleri BDP ve MHP kazanacak. Yani 1.Parti AK Parti bazı ilçelerde BDP ile MHP ikinciliği elde edecek.

Ana Muhalefet Partisi Şanlıurfa'nın genelinde 4.Parti konumunda..

İşte böyle bir CHP'den bahsediyoruz.,. Bu durum sadece Şanlıurfa için de geçerli değil.. Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolunun neredeyse tüm İl'lerinde bu tablo değişmeyecek gibi görülüyor..

O halde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başta olmak üzere CHP kurmayları "Biz nerede hata yapıyoruz?"sorusuna yanıt araması gerekmiyor mu?

Türkiye genelindeki Anketlere bakınız..

AK Parti oylarını koruyor.. MHP yükselişte.. CHP'de gerileme söz konusu..

Demekki CHP Türkiye genelinde gerileme noktasında..

Ancak Genel Başkan Kılıçdağroğlu ve kurmaylarına göre, "Siz bu Anketlere bakmayın. Durumumuz gayet iyi"diyorlar.

Ana Muhalefet Partisi olacaksın.. Aynı Partiden bir Milletvekili (Dilek Akagün Yılmaz) çıkacak toplantıda Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu'nun gözünün içine bakarak, "Sen CIA Ajanısın"diyecek..

Böyle bir zihniyetin İktidara alternatif olması size göre mümkün mü?

Kendi içersinde birbirinin kuyusunu kazan, (Ulusalcı-Merkezci vs) hizipleşen bir Siyasi Partide başarı beklemek bence hayalden de öte..

Yorumunuz
İsminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
halil çakır
12.04.2013 17:22
CHP DOĞU VE GÜNEYDOĞU DA YILLARDIR SÜREGELEN TUTUMUNU DEVAM ETTİREREK ADETA BURALARI GÖZDEN ÇIKARIR BİR POLİTİKA YÜRÜTÜYOR.SEKSENLERİN BAŞINDA KÜRT SORUNU PKK İLE KENDİNİ VARETMEYE BAŞLADIĞINDA CHP BU SORUNA BİGANE KALINCA BÖLGE'Yİ ZATEN KAYBETMEYE MAHKÜM OLMUŞTU.BİR ARA ERDAL İNÖNÜ DÖNEMİN DE YAPILAN SEÇİM İTTİFAKI İLE OLUŞAN BAHAR HAVASI O DÖNEMİN KÜRT MİLLETVEKİLLERİ'NİN MECLİSTE YAPTIĞI PROTESTO VE SONRASINDA GELİŞEN OLUMSUZ OLAYLAR BU BİRLİKTELİĞİ BAŞLAMADAN BİTİRMİŞTİ.SONRA ZATEN DENİZ BAYKAL BU KONUYA TAMAMEN DEVLETÇİ BİR BAKIŞ GETİRİNCE İPLER TAMAMEN KOPTU.KILIÇDAROĞLU DA KENDİSİNDEN BEKLENEN KÜRT AÇILIMINI MAALESEF GERÇEKLEŞTİREMEDİ.BÖYLE OLUNCA BÖLGE TAMAMEN AKP İLE BDP POLİTİKALARINA TERK EDİLMİŞ OLDU.YALNIZ SİZİN CHP İÇİNDEKİ FARKLI SESLERİ TENKİT ETMENİZİ YADIRGADIM.YAHU BİZ YILLARDIR PARTİLERDE TEK ADAM SULTASINDAN ŞİKAYET ETMİYORMUYUZ NE YANİ CHP DE AKP GİBİ TAYYİP BEY PARTİSİ Mİ OLSUN.BIRAKIN PARTİLERDE ÇOK SESLİLİK OLSUN BU DEMOKRASİ'NİN GEREĞİ' DİR.
Yazarın Diğer Yazıları