SON DAKİKA
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ MART AYI BİRLEŞİMLERİ SONA ERDİ

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ MART AYI BİRLEŞİMLERİ SONA ERDİ

21 Şubat 2017 - Salı 11:49
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Meclisi Mart Ayı birleşimleri önceki gün yapılan 5. oturumla beraber sona erdi.

Toplantıya başkanlık eden Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Nihat Kılıç alınan kararların Şanlıurfa'mıza hayırlı olmasını temenni etti. Mart ayı birleşimlerinin yanı sıra 16 Mart tarihinde emperyalist güçler tarafından Irak liderince gerçekleştirilen Halepçe katliamının unutulmadığını belirten Kılıç "Halepçe katliamına neden olan her kimse Yüce Allahın Laneti ile Lanetliyorum" dedi.

Çanakkale Zaferinin 102. Yıldönümü ile ilgili olarak da bir değerlendirmede bulunan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Nihat Kılıç "Çanakkale'deki milli ruh bilincini günümüzde dahi çok iyi hissedip yaşayabilmekteyiz. 18 Mart Çanakkale Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.  Çanakkale savaşının ardından 100 yıl geçmesine rağmen Ülkemiz üzerine hala kirli oyunlar oynanmakta. Bu kapsamda bizlerin birlik ve beraberlik içersinde bu oyunları bozarak iç barışımızı sağlayıp Ülkemizi daha güzel yarınlara taşımamız gerekmektedir" dedi.

 Öte yandan Büyükşehir Belediyesi Mart Ayı birleşimlerinde gündeme gelen Akçakale İlçesindeki İstasyon caddesi isminin 15 Temmuz Caddesi olarak değiştirilme talebi ile ilgili kamuoyunda yer alan asılsız iddialar ile ilgili de konuşan Başkan Vekili Nihat Kılıç "Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi yeni yapmış olduğu köprülü kavşaklara 15 Temmuz ismini vererek dik duruşunu göstermiştir. Elbette 15 Temmuz isminin Akçakale İlçemize verilmesine bizler karşı değiliz. Fakat Akçakale ile özdeşleşmiş olan İstasyon Caddesinin ismi 15 Temmuz olarak değiştirildiği taktirde yine İstasyon Caddesi olarak anılabileceğinden ve 15 Temmuz ruhunun tam anlamıyla yaşatılamayacağını düşünmemiz neticesinde Akçakale İlçemize yeni açılan daha geniş ve daha güzel bir Caddeye 15 Temmuz isminin verilmesi ve layıkıyla yaşatılması daha uygun görülmüştür" dedi.

Yorumunuz
Ä°sminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.