SON DAKİKA
BÜYÜK ARAÇLAR ŞEHİR TİRAFİĞİNİ KİLİTLİYOR

BÜYÜK ARAÇLAR ŞEHİR TİRAFİĞİNİ KİLİTLİYOR

26 Temmuz 2011 - Salı 20:25
Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesi şehir merkezine giren büyük araçlar şehir merkezi trafiğini adeta felç ediyor.

Şehir merkezine giren büyük araçların gelişi güzel geçişleri şehir merkezinin trafiğini adete kilitliyor. Özellikle şehir merkezi ve ana caddeler üzerindeki araçların gelişi güzel park etmeleri ve yolun her iki yakasına yapılan araç parkları, şehir merkezini köy yerine çeviriyor.

Şehir merkezi ve Abdullah Gül kavşağı olarak bilinen dönemecin sağlıksız ve dar yapılışı adeta yolun kilitlenmesine davetiye çıkarıyor. Büyük araçların şehir merkezini kullanmasına tepki gösteren çarşı esnafı bu düzensizliğe bir son verilmesini istiyor. Vatandaşlar, "Trafik sorunu, başta emniyet, belediye ve kaymakamlığın sorumluluk alanıdır. Bu kavşak sık sık büyük araçların geçişinden dolayı trafik altüst oluyor. İkinci bir husus, Gündoğan caddesinde araçlar çift çift park yapıyor ve cadde trafiği adeta kilitleniyor. Bir güne bir gün trafiğin bu caddeye gelip bu bölgeye müdahale etiğine şahit olmadık. Ne yapalım biz mi trafik işlerine başlayalım. Burası köy mü şehir mi anlamadık gitti. Emniyet, Belediye ve Kaymakamlığı göreve davet ediyoruz, bu trafik keşmekeşliğinden bizi kurtarsınlar" diyerek duruma tepki gösterdiler.

Bu arada, şehir merkezinden geçmek isteyen kamyon ve arkasına bağlı olan sondaj kabini dönemeçten geçmek isterken, dönüşü sağlayamaması nedeniyle şehir merkezini ve şehir kavşağını trafiği kilitledi.

Yorumunuz
Ä°sminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.