SON DAKİKA
Bugün Dünya Gazeteciler günü

Bugün Dünya Gazeteciler günü

21 Ekim 2018 - Pazar 13:15
STK ve Siyasi partilerden gazeteciler günü mesajları

BAŞKAN GÜLEBAK, “BASIN EMEKÇİLERİNİN GÜNÜ KUTLU OLSUN” Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Derneği (ŞUÇGAD) Başkanı Tahir Gülebak, 21 Ekim Gazeteciler Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. Başkan Gülebak mesajında çok zor şartlarda mesleklerini icra eden, halkın gözü ve kulağı olan, idarecilere ışık tutan medya mensuplarının özverili çalışmalarını takdir ettiklerini söyledi. Demokrasinin vazgeçilmez bir unsuru olarak gördüğümüz basın mensupların öğür olmadığını sözlerine ekleyen Başkan Gülebak, “Zor şartlarda mesleklerini icra eden basın mensuplarımız demokrasinin vazgeçilmez bir unsuru olmasına rağmen özgür olmadığını görüyoruz. Büyük emekler sarf ederek çalışan basın emekçilerine teşekkür ediyorum. Toplumu aydınlatan tüm gazetecilerin 21 Ekim Gazeteciler Bayramını kutlar, başarılılar dilerim” dedi.

Gazeteciler ve yazarlar Cemiyeti BaşkanıCelal çiftçinin mesaj;Ülkemizin ekonomik, sosyal ve kültürel gelişimine katkı sağlayan, milletimizin haber alma özgürlüğünün kesintiye uğramaması adına canla başla çalışan tüm basın mensuplarımızın 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nü kutluyorum.

Celal Çiftçi Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyet Başkanı dedi.

Akparti Şanlıurfa il Başkanlığı tweter hesabından şu if yer verild;Söz söyleyen, katılımcı bir toplum; halkın bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesi adına emek veren,kamuoyunu aydınlatan medya mensuplarıyla mümkün olmaktadır. Bu Uğurda fedakârca çalışan tüm basın mensuplarımızın #21EkimDünyaGazetecilerGünü ’nü kutluyoruz.

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çifçi tweter hesabından şu mesajı yayınladı;

Halkı bilgilendirmek adına gece gündüz demeden, zor şartlar altında önemli görevler üstlenen değerli basın emekçilerinin 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü kutlu olsun.

Yorumunuz
Ä°sminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.