SON DAKİKA
'BİZ İNFAZ EMRİNİ VERENİN PEŞİNDEYİZ'

'BİZ İNFAZ EMRİNİ VERENİN PEŞİNDEYİZ'

13 Kasım 2018 - Salı 09:21
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cemal Kaşıkçı'nın katillerinin 18 kişinin içinde olduğunu belirterek, "Ama emir veren de bulunmalı" dedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fransa dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. Erdoğan, Kaşıkçı cinayetinin önceden planlandığını ve emrin Suudi üst makamlarından geldiğinin ortada olduğunu belirterek, "Cinayetle ilgili ses kayıtlarını herkese dinlettik. Kaşıkçı cinayetini akşam yemeğinde görüşürken Merkel ile Macron'u da dahil ettik. Bu cinayetin, önceden planlanmış olduğu; emrin Suud'daki üst makamlardan geldiği ortada.

Washington Post'taki makalemde de ifade ettiğim üzere, kendisine sonsuz saygı duyduğum Hadimü'l- Harameyn Kral Selman hakkında benim bu tür bir şey düşünmem asla mümkün değildir. Ancak biz, talimatı verenin kim olduğunun da ortaya çıkarılmasını istiyoruz. Bu talimatı kim vermiş, cinayetle ilgili olarak tutuklananların konuşmaları, bunu söylemeleri lazım. Katilleri sağda solda aramaya gerek olmadığını Sayın Trump'a da söyledim.

kaynak: iha

Yorumunuz
Ä°sminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.