SON DAKİKA
Beren Saat'in acı hikayesi

Beren Saat'in acı hikayesi

05 Temmuz 2010 - Pazartesi 18:35
Aşk-ı Memnu ile Türkiye’nin en çok konuşulan kadın oyuncusu olan Beren Saat’in bugünlere gelmesinde büyük bir dram var.
26 Şubat 1984 Ankara doğumlu olan Beren Saat, Ankara TED Koleji'hi bitirdi. Daha sonra girdiği Başkent Üniversitesi işletme bölümünde okurken Türkiye'nin Yıldızları adlı yarışmaya katıldı. İşte bu yarışma onun hayatında bir dönüm noktası oldu. Yarışmada birinci olamadı, ikincilikle tamamladı ama bu onun kariyer basamaklarını hızla tırmanmasına engel olmadı.

Aklında yokken onu yarışmaya katılmaya ikna eden sevgilisi Efe, korkunç bir trafik kazasında hayatını kaybetti.  Beren Saat yaşadığı bütün acılara rağmen bugün Türkiye'nin en popüler isimlerinden biri.

Beren, onu bugünlere taşıyan yarışmaya katılmasını bugün artık hayatta olmayan sevgilisi Efe'ye borçlu. Bir gün birlikte film izlerken Efe'nin kulağına fısıldadığı "pişman olacaksın Beren" sözleri Saat'i milyonlarca kişiyi ekran başına toplayan dizilerin yıldızı haline getirdi.

O dönemde lise öğrencisi olan ve üniversitede okumak istemeyen Saat, daha sonra trafik kazasında can veren Efe adlı sevgilisiyle “Okul”u izlemeye gitmiş. 

Saat, devamını şöyle anlatıyor: 

“Nehir Erdoğan’ın oynadığı karakter işletme okumak zorunda, ama o şarkı söylemek istiyor. Ve Burak, ona âşık, ona şarkılar yapan bir erkeği oynuyor. Diyor ki, ‘Masanın başında oturduğun her gün için pişman olacaksın.’ Efe de kulağıma eğildi, ‘Sen de pişman olacaksın’ dedi. Efe bana o cümleyi söyledikten birkaç gün sonra ‘Türkiye’nin Yıldızları’ yarışmasına katıldım.” 

Saat sevgilisiyle ilgili olarak: "Kazadan 4 saat önce beni eve bırakmıştı. Biraz rahatsızdım, hemen uyudum. Kardeşi arayıp kaza olduğunu söyledi ama bana öldüğünü söylemedi. Hastaneye gittiğimde onun öldüğünü öğrendim. Efe benim hayatımı değiştirdi, sonra da gitti" diye konuşmuştu. 

Sevgilisini morgda teşhis etmek zorunda kalan Saat "Birinci hayatım onunla bitti, ikincisi başladı" diyerek hissettiği derin acıyı da adile getirmişti.(İHA)
Yorumunuz
Ä°sminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.