SON DAKİKA
“BELEDİYE İKİ CAN ALDI…”
18 Mart 2013 - Pazartesi 11:01
HALİL ÇAP

İki acı haberle sarsıldı memleket bir hafta içinde belki küçümseyebilirsiniz ama olayların ilki Akabe Mahallesi TOKİ konutlarının bulunduğu bölgede meydana geldi. İlkokul öğrencisi Muhammet Nur Sarısu, arkadaşlarıyla birlikte boş alanda oyun oynarken dengesini kaybetti ve yağmur sularının doldurduğu boyunu aşan çukura düştü. Arkadaşlarının durumu haber vermesiyle olay yerine polis, itfaiye ve sağlık ekipleri geldi ama artık çok geçti küçük Muhammet için.

 

İkinci olay ise Sırrın Karşıyaka Mahallesi'nde arkadaşlarıyla oyun oynadığı sırada bölgede bulunan beton rögar halkalarından biri devrildi ve beton rögar altında kalan Yusuf Alpağan hayatını kaybetti.

 

Olayın ilki 12 martta ikincisi de 16 martta meydana geldi. Bu acı haberlerle yıkılan iki aile ve bu olayı basından gören duyan ve okuyan Şanlıurfalılar…

 

Şimdi soruyorum belediye yetkililerine hiç mi içiniz yanmadı hiç mi vicdan azabı çekmediniz yada hiç mi kendi çocuklarınızı onların yerine koymadız. Onlar çocuk oyun oynarlar tehlikenin farkına bile varmazlar. Başkan FAKIBABA acaba mahalle gezilerini bu bölgelerde yaparken mahalle sakinlerine ne der onu da merak ediyorum. TOKİ’ deki çukur suyla doldu belediye bu suyu boşaltamaz mıydı, Sırrın Karşıyaka Mahallesinde beton borular güvenli bir şekilde istiflenemez miydi veya çevre güvenliği alınamaz mıydı insan hayatı bu kadar mı ucuz bu şehirde. Belediye yetkilileri bu ki olayla ilgili çıkıp tek bir açıklama yapmadı.

Unutmadan ebeveynlere de büyük görevler düşüyor. Ne olur çocuklarınızın takipçisi olun elinizden geldiğince…

Bu saten sonra bu bölgelere parklar yapsanız, bu amaçla yapılan çalışmalarda güvenlik önlemi alsanız neye yarar küçük Muhammet ve Yusuf’u geri getirebilirmisinz. 

 

(NOT: Hayatını Kaybeden Kardeşlerime Allahtan Rahmet Ailelerine en İçten duygularımla Başsağlığı ve Sabır diliyorum…) (Yinede bu bölgelere yapılacak olan parklar bu olayların önlenmesinde etkili olacaktır.)

Yorumunuz
İsminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
Tayfur Güzelgöz
14.10.2016 11:00
Urfada belediyeyi eleştirmek her yiğidin harcı değildir.Duyarlılığınız dobralığınız ve cüretkarlığınız için tebrik ediyorum.
13.04.2014 18:16
ibrahim
13.04.2014 18:15
belediyeye-yazıklar-olsun-yuh-teşekürler-halil-pey
urfa sevdalısı
15.03.2014 21:16
mustafa kardeşim çocuklar sokaklarda parklarda oynayamadıktan sonra neye yarar çocuk olmak burda en büyük suçlu belediyedir niye önlem almamış diye eleştirmek lazım bence
mustafa
20.03.2013 21:58
KADER KADER MADEM ÖYLE DOĞURUP ÇOCUKLARINI DIŞARI ATMASINLAR ÇOCUKLARINA SAHİP ÇIKSINLAR
ferhat
18.03.2013 16:56
Halil bey; sizi gündemi bu kadar iyi takip eden,sorunları ve sorumluları hemen gören bakış açınızı kutluyorum.Dilerim bu tür olayların tekrarlanmamasında etkisini gösterir. Kederli aileye başsağlığı diler vefat eden kardeşlerime Allahtan rahmet dilerim....
niyazi kocadag
18.03.2013 11:17
Duyarlılığını akıcı bir üslupla dile getirmişsin,tebrikler.
niyazi kocadag
18.03.2013 11:17
Duyarlılığını akıcı bir üslupla dile getirmişsin,tebrikler.
Yazarın Diğer Yazıları