SON DAKİKA
“BDP'NİN ADAYI OSMAN BAYDEMİR”
30 Eylül 2013 - Pazartesi 13:52
Ömer KAPAKLI

Aylar önce BDP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Binici ile Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı konusunu konuşmuştum.

Milletvekili İbrahim Binici "Şu an için herhangi bir isim yok. Ancak kamuoyunda konuşulan isimlerden birinin olmasını isteriz"demişti..

Kendisine "Kamuoyunda Altan Tan, Ahmet Türk gibi ismler konuşuluyor"dediğimde, Binici "hepsi değerli arkadaşlar elbette bu isimler de olabilir demişti".

O gün konuşmadan şunu anlamıştım..

BDP Şanlıurfa'da oy olarak çok geride.. Bilinen etkili bir ismi aday göstermekte kararlılar..

Geçen gün BDP'nin üst düzey bir yetkilisiyle bu konuları yine görüştüm.. Milletvekili İbrahim Binici ile yaptığım konuşmaları hatırlattım.

Kendisi bana "O günkü yazınızı okumuştum. Çerçevesi itibariyle doğru tespitler. BDP çok bilinen bir ismi aday gösterecek"dedi..

Biraz daha bu konu üzerinde araştırma yaptım..

Çok önemli bir bilgiye ulaştım.. BDP'nin önemli bir ismi geçen hafta Diyabakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'le bir görüşme yapmış..

Görüşmede Osman Baydemir'e şu iletilmiş.. "BDP olarak Şanlıurfa'nın genelinde bir anket yaptık. Sizin isminiz en ön sırada. Şanlıurfa'dan Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığını düşünürmüsünüz?"

Soru gayet net..

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'de, "Zamanı gelince bu konuyu görüşelim.. Şanlıurfa'dan Aday olmak benim için onurdur"demiş..

Yani Osman Baydemir'de yeşil ışık yakmış..

BDP çevrelerinden birçok kişiyle konuştum.. Hepsi Osman Baydemir ismi üzerinde birleşti..

Yılların tecrübesine dayanarak biraz da iddialı bir şekilde buradan yazıyorum.. Şanlıurfa'da BDP'nin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sayın Osman Baydemir'dir..

1-2 ay içersinde bu sorunun cevabını öğrenmiş olacağız..

Bakalım öngörülerimde bu kez de haklı çıkacakmıyım?

Yorumunuz
İsminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
Yazarın Diğer Yazıları