SON DAKİKA
BAŞKAN AYHAN HZ.EYÜP CAMİSİNİ GEZDİ

BAŞKAN AYHAN HZ.EYÜP CAMİSİNİ GEZDİ

28 Ocak 2016 - Perşembe 12:07
Akçakale Belediyesi Halkın dini ibadetlerini daha rahat bir ortamda icra edebilmeleri için önemli çalışmalar başlattı.

Akçakale Belediyesi merkez ve kırsal mahallelerdeki cami, taziye evi ve Kur’an kursları için yardım atağına başladı. Akçakale Belediyesi tarafından vatandaşın İbadetlerini ve taziyelerini rahat bir şekilde yerine getirmeleri için başlatılan çalışmalar, tüm halkın büyük takdirini aldı.

Akçakale belediyesi tarafından Fatih sultan Mehmet mahallesinde bulunan HZ. EYÜP Camii’nin tüm eksiklikleri gideriliyor. Bu Kapsamda Camii’nin yapımın dada büyük emekler veren Akçakale belediye Başkanı Abülhakim Ayhan Belediye Meclisinden alınan kararla Caminin yer tahsisini gerçekleştirmişti. Kaba inşaatın bitiminden sonrada Cami’yi gezen başkan Ayhan Cami’nin İhate duvarı, çevre düzenlemesi, Halı eksiği ve inşaat sonrası temizliğinin yapılması için birim müdürlerini harekete geçirdi.

Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan ise; Sayın hocamın da dediği gibi rıza cami artık mahallelinin ihtiyacına cevap vermiyordu. Biz belediye olarak yer tahsisini yaptık. Projesini çizdik ve yapımında belediye olarak her türlü desteği verdik. Hayır sever vatandaşlardan da destek gördük. Şimdi çevre düzenlemesi yapıyoruz, temizlik yapıyoruz, abdest alma yeri ve hocamızın içinde lojman yapıyoruz. Allah emeği bulanan herkesten razı olsun.” dedi.

Yorumunuz
Ä°sminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.