SON DAKİKA
BAŞBAKAN YARDIMCISI OLSUN

BAŞBAKAN YARDIMCISI OLSUN

09 Haziran 2011 - Perşembe 13:24
BAKAN FARUK ÇELİK'İN BAŞBAKAN YARDIMCISI OLSUN TALEBİ GELDİ. BAKAN ÇELİK DÜN GECE ÇOŞTU.

Ak Parti Şanlıurfa 1.sıra Milletvekili adayı ve Devlet Bakanı Faruk Çelik'in dün açıklanan yeni kabine modelinde  Başbakan yardımcısı olarak  görev alması istendi. Bakan Çelik dün devteşti mahallesinde düzenlenen ve İl Genel Meclis ile Belediye meclis üyelerinin katıldığı açılışta önemli konuları konuştu.

Devlet Bakanı Faruk Çelik, "Başkaları sizi istismar etmek için, eğer Kürt kökenliyseniz Kürt kimliğinizi istismar etmeye devam ediyor, başkaları, emekliyseniz emekliliğinizi, öğrenciyseniz öğrenciliğinizi istismar ediyor. Hasılı 3 tane oyu nereden alırım diye yapmadıkları iş, atmadıkları takla kalmıyor ne yazık ki" dedi.

Şanlıurfa'da Devteşti Mahallesinde partisine ait Seçim bürosunun açılışına katılan Çelik, yaptığı konuşmada, seçime az bir süre kaldığına işaret etti.

Bu süre içerisinde herkesin eteğindeki taşları döktüğünü ifade eden Bakan Çelik, "Herkes her şeyi söyleyecek. Televizyonlardan, gazetelerden, meydanlardan bunları dinliyorsunuz, izliyorsunuz. Çok şükür bu kadro, bizim kadromuz, size gelip yalnız laf ve vaat anlatmıyor, geçmişini örnek gösteriyor. Diyoruz ki, biz yaptık ve yapacağız. Yani biz yapacağız, cağız... cağız... demiyoruz. Biz yaptık ve şunları da yapacağız diyoruz ama başkaları sizi istismar etmek için, eğer Kürt kökenliyseniz Kürt kimliğinizi istismar etmeye devam ediyor, başkaları, emekliyseniz emekliliğinizi istismar ediyor, öğrenciyseniz öğrenciliğinizi istismar ediyor. Hasılı 3 tane oyu nereden alırım diye yapmadıkları iş, atmadıkları takla kalmıyor ne yazık ki" diye konuştu.

Şanlıurfa'ya laf üretmek, konuşmak için gelmediğini, sorun çözmek için geldiğini belirten Çelik, şöyle devam etti:

"Televizyonlarda izleyiniz, bugüne kadar 15 konuyu arkadaşlarımla beraber çözdük, hem de çok önemli konular. 13'ünden sonra yetişebilirseniz bize yetişin, ne kadar hızlı bir şekilde yol alacağımızı hepiniz göreceksiniz. Bunlar mesele değil. Çözülmesi gereken sorunlar sorun değil. Şehrin meydanlarını da yapacağız, çevre yollarını da yapacağız, genç kardeşlerimize spor salonlarını da yapacağız, Şanlıurfaspor'a destek de vereceğiz. Bunlar yapılacak ama mesele toplum olarak, millet olarak birliğimizin, birliğimizi dinamitlemek isteyenler, inancımızla oynamaya kalkanlar, kaynağı neredendir bilmiyorum, nerelerden beslendiklerini bilmediğim ama saf imanlı, inançlı kardeşlerimizi istismar etmeye kalkanlara Devteştililerin fırsat vermeyeceğini görüyorum, anlıyorum, teşekkür ediyorum size. ve şunu da herkesin bilmesini istiyorum; Şanlıurfa'da hukuk hakim olacak. Hiç kimse kendi keyfine göre at koşturamayacak. Yok öyle yağma. Yok sandıkta tehdit edecekmiş, yok yine böyle olacakmış, yok şöyle gidecekmiş, böyle gidecekmiş. Yok böyle yağma, kesinlikle yok böyle bir yağma. Onun için sandıklara sahip çıkmanızı istiyoruz. Bizim milletimiz, peygamberler şehri imanlı kardeşlerimiz, sandıklara oyları Ak, Ak, Ak diye yağdıracaklarına inanıyorum. Yeter ki sizler mahallenizde sandıklara sahip çıkın, oylara sahip çıkın ve bizi güçlü bir şekilde 12'de 12 olarak gönderin. Başbakanımıza karşı bizi mahcup etmeyin. Her ay yanınızda olacağız, 15 günde bir yanınızda olacağız, derdinizle dertleneceğiz Allah'ın izniyle. "
BAŞBAKAN YARDIMCISI OLSUN.

Pazar günü yapılacak olan genel seçimlerde desteklerini Ak Partiden yana kullanan  İzol Aşireti mensupları,dün önemli bir öneride bulundular.  Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Faruk Çelik’e seçim bürosu açan Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Yardımcısı Cengiz İzol, Ak Parti milletvekili aday adayı Emin İzol, ve iş adamı Haçim İzol seçim bürosunun açılışında   Devlet Bakanı Faruk Çelik’in Başbakan yardımcısı olarak  yeni kabinede görev almasını istediklerini açıkladılar.  Başbakan  Erdoğan'ın seçimlerden sonra  oluşturacağı yeni hükümet modelinde yer alan 4 Başbakan yardımcısınden birisinin en az  Şanlıurfa Milletvekili adayı Faruk  Çelik'in olmasını arzuladıklarını belirten İş adamı  Haçim İzol'  sayın Bakanımız  zaten  icraacı Bakan olarak  görevde kalacaktır. Ancak sayın Başbakan 4 Başbakan yardımcısı olacağını söyledi. bizim şimdi beklentilerimiz dahada artmıştır.  Urfalılar olarak  Başbakan  yardımcısı  istiyoruz'dedi.

Konuşmaların ardından AK Parti'ye katılan bağımsız İl Genel Meclis üyeleri Ömer Kapaklı ve İbrahim Arslan'a parti rozetleri takıldı.  

Yorumunuz
Ä°sminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.