SON DAKİKA
“BARIŞ VE KARDEŞLİK DOLU 11 NİSAN'LAR”
11 Nisan 2013 - Perşembe 11:16
Ömer KAPAKLI

Şanlıurfa'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 93.yıldönümü bugün Urfa'da kutlanıyor. Bu Şanlı günümüzü kutluyoruz. Aziz Şehitlerimizin önünde saygıyla eğiliyoruz..

Yıllardır 11 Nisan'da çıkan Gazetelerde "Umarız bir gün ekonomik kurtuluşa da kavuşuruz"diyerek yazıya başlardık.

Özellikle son yıllarda Şanlıurfa'ya yapılan ciddi yatırımlar nedeniyle Urfa düşman işgalinden kurtuluşu gibi, ekonomik kurtuluşunu da artık önümüzdeki yıllarda ilan edecek konuma gelmiştir. Bundan son derece mutluyuz.

Düşman işgalinden kurtuluşumuzun 93.yıldönümünde "Barış ve Kardeşlik Dolu 11 Nisan'lar" Manşetini atmak da hepimiz için büyük bir ümit ışığı.. Büyük bir heyecan..

30 yıldır devam eden terör başta Bölgemiz olmak üzere Türkiye'mizi olumsuz yönde etkiliyor.. Ancak Barış süreciyle birlikte herkesde büyük bir umut ışığı oluşuverdi.. Bölge ve Türkiye Barışı o kadar çok özlemiş ki..

Barışın tohumları hepimizin bedenlerinde o kadar çok hissediliyor ki..

11 Nisan'da ekonomik kurtuluşla birlikte Barışı yazmak da insana o kadar büyük keyif veriyor ki..

Bunu anlamayanlara, işin sabote olmasını arzulayanlar elbette olacaktır. Ancak Türkiye bu Barışı sonuna dek denemeli ve amacına ulaşmalıdır..

Baharla birlikte Bölgeme Türkiye'me Barış gelmiş.. Bundan daha büyük mutluluk olabilir mi? Bu konuda hepimize gerçekten çok büyük görev düşüyor..

Gazeteci ve Yazarlar Vakfının Panelinde ben de konuşmacı olarak bulundum. Kültürlerarası Diyalog Platformunun sözcüleri konuşmaya başlarken önce Barış sürecine dikkat çektiler.

Türkiye genelinde Barışa katkı sağlanması gerektiğini söylediler. 11 Nisan'la ilgili verilen mesajlarda Şanlıurfa'yı yönetenler haklı olarak mesajlarında Barış ve Kardeşlik vurgusunu ön plana çıkardılar.

Toplumdaki bu büyük birliktelik ve isteğin karşısında tekrar savaşa dönülmesi artık imkansız hale gelmiştir..

Urfa'nın ve Urfalının 11 Nisan'ınını biz de kutluyoruz..

Barış ve huzur dolu 11 Nisan'lar..

Gerçek anlamda ekonomik kurtuluşumuzu da ilan ettiğimiz günlerin çok yakında olduğunu bilerek bunları yazıyorum..

Nice 11 Nisan'lara..

Bayramınız kutlu olsun..

 

Yorumunuz
İsminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
Ja2D5ZqDbK
24.04.2016 18:39
Good points all around. Truly apcdrpiatee.
Yazarın Diğer Yazıları