SON DAKİKA
“BAKAN ÇELİK'İN EN ÖNEMLİ HİZMETİ”
26 Nisan 2013 - Cuma 11:38
Ömer KAPAKLI

Şanlıurfa yıllardır Ankara'da istenilen Bürokrasi lobisine hiçbir dönem sahip olamadı. Ankara bürokrasisine genelde Karadenizliler etkindir. Bunun da nedeni her Kabinede Karadeniz kökenli Milletvekillerinin mutlaka Bakanlıklara sahip olmalarından kaynaklanmaktadır.

Ankara'da Hemşehriniz  yoksa o il'e hizmetler en asgari düzeyde gider. Bu Bakan'lardan başlar, Müşteşar, müşteşar Yardımcıları, Genel Müdürlerin kendi memleketlerini kollamakla devam eder.

Çok uzun bir süredir Ankara'da en üst düzey Bürokratımız Tarım Bakanlığı Müşteşar Yardımcısı Ferhat Şelli'yle sınırlıdır Urfa'nın lobisi..

Müşteşar Yardımcısı Ferhat Şelli önceki hafta Urfa'ya onlarca Müşteşarı getirdi. Turistik bir geziydi. Ancak Müşteşarlar Urfa'nın birçok sorunuyla da yakından ilgilendi, sorunun çözümüne katkı yaptılar.

Çalışma Bakanı Faruk Çelik'e daha önce hem Güneydoğu TV'den, hem bu köşeden seslenmiş, "Urfa'mıza birçok hizmet getiriyorsunuz. Ancak bir Müşteşar Yardımcısının da Urfa'lı olması gerekir"diye ısrarla önerilerde bulunmuştuk.

Geçen gün Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müşteşar Yardımcılığına Hemşehrimiz Dr.Mehmet Selim Bağlı atandı.

Mehmet Selim Bağlı, AK Parti MKYK Üyesi Mazhar Bağlı ile Şanlıurfa İl Genel Meclisi Üyesi Sait Bağlı'nın Amcasıoğlu..

Mazhar Beyin akrabası olması bizim için önemli değil.. Mehmet Selim Bağlı'nın Urfa'lı olması önemli.. Yıllardır Ankara'da önemli görevlerde bulundu. Çalışma Bakanlığının çalışma tarzını çok iyi buluyor, bu alanda kendini yetiştiren, kabul ettiren önemli bir isimdi.

Ancak şayet Sayın Faruk Çelik Şanlıurfa Milletvekili olmamış olsaydı Mehmet Selim Bağlı'nın ismi doğal olarak aklına gelmezdi..Şimdi Ankara'da Ferhat Şelli ile birlikte iki ayrı Müşteşar Yardımcımız oldu..

Sayın Mehmet Selim Bağlı'nın almış olduğu bu misyon ve görevi layıkıyla yapmasını Ferhat Şelli gibi aktif ve etkin bir Urfa'lı Müşteşar kimliğini de mutluku ortaya koymasını arzuluyoruz.

Bu nedenledir ki Sayın Bakanımız Faruk Çelik bu atamaa onay vererek Urfa'ya çok büyük bir hizmet daha yapmış diyor ve kendisine teşekkür ediyoruz.

Not : Değerli okurlar.. Bu akşam Sayın Abdulkadir Badıllı ve Abdulkadir İkbal ile çok önemli bir proğram yapacağız. Proğram akşam saat 22.30'da Güneydoğu TV'de ekranlara gelecek.

Abdulkadir Badıllı Hoca, Said-i Nursi'nin talebesi.. Proğramda Said-i Nursi'nin Mezarının nerede olduğu sorusunu irdelemeye çalışacağız. Abdulkadir Badıllı Hoca çok uzun bir aradan sonra ilk kez bir Televizyonunun proğramına katılmayı kabul etti. Bu proğramı özellikle izlemesini tavsiye ediyorum.

Yorumunuz
İsminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
Yazarın Diğer Yazıları