SON DAKİKA
Bakan Çelik, Urfa Sürpriz Oldu.

Bakan Çelik, Urfa Sürpriz Oldu.

12 Nisan 2011 - Salı 09:51
Şanlıurfa Millketvekili adayı,Devlet Bakanı Faruk Çelik, Gazeteci Reşat Uzun'a adaylık sürecini değerlendirdi. (video haber)

12 Haziran 2011  Genel seçimleri öncesi, listelerin YSK'ya verilmesinden hemen sonra Ak Parti cephesinde en çok konuşulan konu Bakanların  kendi seçim bölgelerinden farklı İllerden aday gösterilmesi oldu.

Günlerdir, Başbakan  Recep Tayyip Erdoğan'ın  kabine üyelerinden bir ismi Şanlıurfa'dan  aday göstereceği konuşuluyordu. Başbakan yardımcısı  Bülent Arınç, ve GAP'tan sorumlu Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz'ın  Şanlıurfa'dan adaylığına  kesin gözle bakılırken, Bursa Milletvekili Devlet Bakanı Faruk Çelik, dün Şanlıurfa'dan  aday gösterilmesi sürpriz olarak değerlendiriliyor.

Ankara Dikmen vadisinde ki evinde  Gazeteci Reşat Uzun'u kabul eden  Devlet Bakanı Faruk Çelik, yaşanan adaylık sürecini değerlendirdi.   Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın son yapılan Bakanlar kurulu toplantısında bazı Bakanların, seçim bölgesinin değiştirileceğini ve buna hazırlıklı  olmaları konusunda uyarıldıklarını belirten  Çelik'  doğrusunu söylemek gerekirse bana sürpriz oldu.Ben adaylığımı  sabah öğrendim, İfade edildiği gibi sayın Başbakanımızın Takdiri, Ben Ak Partinin kurucusuyum, önemli Bakanlıklar ve parti içinde görevler aldım,  Hazırlanan listeyi bilmiyorum, üst kurul tarafından hazırlanan listede  bilgime danışılmadı, ancak biz hedeflediğimiz  en yüksek oranda Milletvekilini Şanlıurfa'dan çıkartacağız bu hedefe yönelik çalışma çıkartacağız, 'dedi.

Bakan Çelik'in  Şanlıurfa'dan  aday gösterilmesi Bursa için  bir kayıp olarak değerlendirilirken, Şanlıurfa'dan aday gösterilmesi memnuniyetle karşılandı. Başta Vali Nuri Okutan, Emniyet Müdürü  Sabri Durmuşlar, İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Yavuz, Ak Parti İl Başkanı Av. Yusuf Eğilmez, Karaköprü  Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, ve çok sayıda  Şanlıurfa'lı  Devlet Bakanı Çelik'i  telefonla arıyarak  tebrik ettiler.

Yorumunuz
Ä°sminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
mahmut
12.04.2011 18:08
slm tüm hemşerileri özür diliyorum sizlerden böyle başlık attıgım için burdan AKP genel merkezine sesimi duyurmak istiyorum ön yargılı değilimm.... ama bu adam toto gibi biri saçlarınıda boyatıyor herkese şirin görünmek için yahu adam mı yok koskoca şanlıurfada bunu getiriyorlar benim ŞANLI MEMLEKETİMDE faruk gibi yüzbinlerce var neden it hal bakan geliyor yoksa bizleri adamdan mı saymıyorlar VALLA pırıl pırıl 350 tane aday adayımız vardı...... tüm aday adaylarımıza SAYGILAR
Karadağ
12.04.2011 16:10
sanki urfada adam kalmadı da faruk çelik'i getirmişle ilk sıraya koymuşlar. o kadar değerli seçkin insan warken ama urfa hakediyor bunu. siz bu başbakanın sırtını sıvazladıkça bu da böyle zıvanadan çıkar.
yasar
12.04.2011 15:46
bakın arkadaşlar kimse kimseyi kandırmasın ben bursada 15 yıl kaldım sayın faruk celigi bursada cok iyi tanıyorlar simdi urfaya geldi allah yardımcımız olsun
son urfalı
12.04.2011 13:54
öncelikle neden ş.urfanın bir bakanı yok diye sitem eden sivil toplum örgütlerine seslenmek istiyorum gaziantep i bize örnek gösterip her dönem antep 1.sırasını başbakana bırakıp bakana ayırıyor diye söyleniyorlardı şimdi aynısı urfada da oldu bunu hayra yormak varken sitemleriniz niye
kadir
12.04.2011 13:05
kimse kalkıpta niye dışarıdan bakan verildi demesin bakın hemşerimiz zülfikar bey bile kurucu üye olmasına ragmen ismi olmayınca gidip bagımsız aday oldu bu kargaşada tek faydalanan bdp dir ak parti listeye bakınca demek isterimki önce adayları lütfen bir inceleyin ona göre karar verelim dün itibari ile 12 vekil adayından 11 i yüksek lisanslı ünüversite mezunu yani artık kültürlü beyinlere ihtiyacımız var dışardan ithal lafı da bayagı bi yanlış örnek b.arınç manisalı bursa adayı daha nicesi..?
İSMAİL TEKİN
12.04.2011 09:58
Umarım haksız cıkarız Şanlı Urfamıza bir katkınız olur sanmıyorum ama temennimiz budur!