SON DAKİKA
BAKAN ÇELİK UMUT VERDİ

BAKAN ÇELİK UMUT VERDİ

20 Nisan 2011 - Çarşamba 19:45
AK PARTİ ADAYLARININ TANITIM TOPLANTISINDA BAKAN ÇELİK HALKA UMUT VERDİ.M.KASIM GÜLPINAR VE SEYİT EYYÜPOĞLU EN ÇOK ALKIŞ ALAN ADAYLAR OLDULAR

Çelik: Ustalık döneminde güçlü Türkiye

 

Devlet Bakanı Faruk Çelik, 1. sıra adayı olduğu Şanlıurfa milletvekili aday tanıtım toplantısına katıldı. Yöresel kıyafetli kadınlar tarafından zılgıtlarla karşılanan ve yoğun ilgi nedeniyle güçlükle platforma ulaşan Bakan Çelik, 12 Haziran'dan sonra AK Parti iktidarının ustalık döneminin başlayacağını belirterek, "Biz, güçlü, şanlı, şerefli tarihi olan bir milletiz. Geçmişte nasıl mektuplar yazarak dünyada büyük sarsıntılar meydana getirdiysek, ustalık döneminde de güçlü bir Türkiye olacak" dedi.

 

Bakan Faruk Çelik ve beraberindeki 11 Ak Parti Milletvekili adayı Atatürk Spor salonunda yapılan tanıtım toplantısına katıldı. Salona gireceği sırada yoğun ilgi nedeniyle ezilme tehlikesi geçiren Bakan Çelik ve beraberindeki adaylar, yöresel kıyafetli kadın ve erkekler tarafından alkış ve zılgıtlar eşliğinde karşılandı. Tek tek aday tanıtımı yapıldıktan sonra platforma çıkan Devlet Bakanı Çelik, seçildikten sonra Şanlıurfalıların emrinde olacağını ifade etti.

Ev sahipliğinden dolayı Şanlıurfalı'lara teşekkür eden Bakan Çelik, "Başbakanımızın talimatıyla huzurlarınızdayız. 4 yıl boyunca Şanlıurfalının emrinde olacağız. 9 yıl boyunca çok önemli hizmetler yaptık. Ülkemizin dört bir tarafında önemli hizmetler yaptık. Şanlıurfa'ya da önemli hizmetler yaptık. Ama esas mesele bundan sonra biz Şanlıurfa için ne yapacağız. Oturacağız; köylü kardeşimle, ilçedeki kardeşimle, muhtarlarımız, sivil toplum örgütlerimiz ve belediye başkanlarımızla geleceğin Şanlıurfa'sını oluşturacağız, marka şehri konuşacağız" dedi.

SORUNLAR ANKARA'YA GİTMEYECEK

Şanlıurfa'nın sorunlarının 12 Haziran'dan sonra Ankara'ya gitmeyeceğini, Ankara'nın Şanlıurfa'ya geleceğini de dile getiren Çelik, şöyle devam etti:"Bu ilk toplantıda merak edeceksiniz, neden Şanlıurfa'ya gönderildiğimi? Kendimi kısaca bir cümle ile özetleyeceğim. Allah'ın çobanlıktan bakanlığa gelmeyi nasip ettiği bir kardeşinizim. İçinizde, Anadolu kokan bir kardeşinizim. Değerli kardeşlerim, el ele gönül gönüle, birlik beraberlik içinde, ben değil biz anlayışı ile hep beraber sorunların üstesinden geleceğiz. Şanlıurfa'yı ulaşması gereken düzeye taşıyacağız. Tarımdan, ulaşıma, sulamadan enerjiye her alanda yatırım yapacağız. Hangi alanda gerekiyorsa o alanda canla başla çalışacağız."

ÇIRAKLIK DÖNEMİ GERİDE KALDI

Konuşması sık sık tezahüratla kesilen Bakan Çelik,Başbakan Erdoğan'ın, "çıraklık dönemi, kalfalık dönemi geride kaldı. 12 Haziran'dan sonra ustalık dönemi başlıyor" sözlerini vurgulayarak konuşmasına şöyle sürdürdü:"Ustalık döneminde şunu bilmenizi istiyorum. Türkiye olarak onurlu ve güçlü bir milletiz. Şanlı ve şerefli tarihi olan bir milletiz. Onun için geçmişte nasıl mektuplar yazarak dünyada büyük sarsıntılar meydana getirdiysek, ustalık döneminde güçlü bir Türkiye olacak. Daha da güçlü, onurlu bir Türkiye olacak. Sözü her yerde dinlenen Türkiye olacak. Bu dönem Sayın Başbakanımız açısından son derece önemli bir dönem. Biz çıraklık dönemimizi kalfalık dönemimizi evliyalar şehri güzel Bursa'da, yeşil Bursa'da tamamladık. Bu dönem, ustalık dönemidir. Ustalık dönemini de peygamberler şehrinde tamamlayacağız. Allah'a hamd ediyorum, evliyalar şehrinde hizmet etme imkanı verdi. Şimdi de peygamberler şehrinde hizmet etme imkanı verdi."

Bakan Çelik'in konuşmasının ardından AK Parti'nin Şanlıurfa milletvekili adayı olan 12 isim hep birlikte platforma çıkıp, partilileri selamladı. Platformdan inen adaylar, salon çıkışında da yoğun ilgi nedeniyle ezilme tehlikesi geçirdi. Korumalarının yardımıyla salondan çıkan Bakan Çelik, Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan ve bağımsız Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba'yı ziyaret etti.

Yorumunuz
Ä°sminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
murad
21.04.2011 15:24
muhtarıyla ilçelisiyle stksıyla demiş bakan ama nerede temayül nerede teşkilatın adayları nerede anketler, güldürme BAK-AN
kerimaslı
21.04.2011 12:25
ak parti saha ya indi ve bu partiyi hazmedemyenler hemen çamur siyasetine baş vuruyor gümbür gümbür geliyoruz bu akşamda sayın kapaklının modülatörlüyünde gtv de yiz şanlı urfa artık çag atladı bu güne kadar görülmeyen ilgi artık sıradalandırılacak çünkü bakan ımızla beraber urfa sanayi şehri olmaya aday artık organize sanayi . cisinide dolduracak artık mahsül antep te degil urfada işlenecek urfa kazanacak başbakanıma yakışır bir şehir olacak güzel urfa KISKANANLAR ÇATLASIN ....
HAKAN
21.04.2011 10:31
Kim kime bakıyor?Vatandaştan toplanan dolaylı ve dolaysız vergilerle kimlere bakılıyor?