SON DAKİKA
BAKAN AKAR: 'ŞEHİTLERİMİZİN KANLARI YERDE KALMADI'

BAKAN AKAR: 'ŞEHİTLERİMİZİN KANLARI YERDE KALMADI'

20 Mart 2019 - Çarşamba 12:13
Milli savunma Bakanlığı:"Hakurk bölgesine düzenlenen hava harekâtı neticesinde, bölücü terör örgütü tarafından silah mevzii, barınak, sığınak ..

Milli savunma Bakanlığı:"Hakurk bölgesine düzenlenen hava harekâtı neticesinde, bölücü terör örgütü tarafından silah mevzii, barınak, sığınak ve mühimmat deposu olarak kullanılan hedefler imha edildi."

 

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Irak'ın kuzeyindeki Hakurk bölgesinde yaşanan hain saldırıya ilişkin, "Arkadaşlarımız, iki şehidimizin kanını da yerde bırakmadı. Şehitlerimizin kanlarının hiçbir zaman yerde bırakılmayacağına ilişkin sözümüzü yerine getirdiler" dedi.

 

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile birlikte dün Şırnak'taki askeri birliklerde inceleme ve denetlemelerde bulundu. 23. Piyade Tümen Komutanlığı Harekat Merkezinde faaliyetlere ilişkin brifing alan Akar, 16 Mart tarihinde Irak'ın kuzeyindeki Hakurk bölgesinde yaşanan ve 12 teröristin etkisiz hale getirildiği çatışma ile ilgili bilgi verdi.

k: iha

Yorumunuz
Ä°sminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.