SON DAKİKA
“Ankara’dan Selamlar”
17 Nisan 2010 - Cumartesi 18:43
Faruk BAYUK

 

 

İki gündür muhabir arkadaşım Halil Çap’la birlikte Ankara’da İki önemli geceyi sizlerle paylaşmak için bulunuyoruz. Bu arada katılacağımız İZOL Ailesi düğününe daha çok olduğunu düşünerek ve bunu fırsat bilerek burada iş adamlarımız Emin KAYA, Mehmet GÜNEŞ ve Halil BAĞBAN la randevulaşıp OBJEKTİF’TE ŞANLIURFA için bir program çekimi gerçekleştirdik. Daha sonra düğüne katılmak için otele geldik. İZOL ailesinin mutlu gecesinde yaşananları Güneydoğu farkıyla sizlere aktardık, Şanlıurfa milletvekili Sayın Zülfikar İZOL’un oğlu M.Bozan İZOL’un SAZAK Ailesinden Ayşegül SAZAK’la hayatını birleştirdiği gece mükemmel oldu.

            İsterseniz gecede yaşananları sizlerle paylaşalım Sayın Zülfikar İZOL’un davetlisi olarak bizde konuklar arasındaki yerimizi aldık.

Şanlıurfa’dan müthiş bir katılım vardı, hata bir an için kendimi Şanlıurfa’daki bir düğün töreninde sandım çünkü o kadar Şanlıurfa’dan katılım vardı ki kimi ararsanız bu düğündeydi.

Sanırım İZOL Ailesi bütün dostlarına, yakınlarına eksiksiz olarak bir davetiye organizasyonu yapmıştı.

            Düğüne bir saat kala Sheraton otelinin lobisi Şanlıurfa’dan gelen ve Ankara’dan katılan misafirlerle doldu, BAŞBAKAN’IN katılacağı düğün öncesi sıkı bir güvenlik önlemi vardı.

Misafirler tek tek düğünün yapılacağı salona alınmaya başlandı, bu arada Şanlıurfa’dan gelen Çekirge saz gurubuyla karşılaşıyoruz; Grup yöresel giysileriyle otelde kalan müşterilerin ilgi odağı oldu. Bir ara otel girişinde gözümüze hemşerimiz ünlü sanatçı İbrahim TATLISES görünüyor; TATLISES lobidekilerin ilgisi üzerine kendisini asansöre atıp odasına çekildi.

Düğünün başlamasına az bir süre kala tüm konuklar salondaki yerlerini alıyorlar. Bu sırada kabineden birçok devlet büyüklerimiz salona giriş yapmışlardı hemen ardından Başbakan Recep Tayip ERDOĞAN ve eşi Emine ERDOĞAN beraberindekilerle salona giriyorlar.

Gelin ve damat salona gelir gelmez nikâh törenine geçildi törende nikâh şahitliğini Başbakan ERDOĞAN ve TBMM Başkanı Mehmet Ali ŞAHİN yaptılar. Konuklar arasında gözümüze Şanlıurfaya uzun yıllar Vali olarak hizmet etmiş Sayın Ziyaettin AKBULUT’TA gözüküyor. Çekirge saz grubu bir taraftan konuklara müzik ziyafeti çektirirken bir taraf tanda Şanlıurfa’dan özel olarak getirilen çiğ köfte malzemesiyle protokole çiğköfte ikramında bulundular. Tabi Şanlıurfa’dan Mırra ikramı için gelen kahveci Remi’yi de söylemeden geçemeyeceğim tüm bunlardan sonra gecenin müthiş finali İbrahim TATLISES’İN sahnedeki yerini almasıyla adeta konuklar sahneye akın ediyorlar bir ara Tatlıses Tarım Bakanı Mehdi EKER, gecenin ev sahibi Zülfikar İZOL güzel bir halay sergiliyorlar, gece gelin ve damadın pasta kesmesiyle yavaş yavaş sonlanıyor.

Bu iki günlük Ankara gezimizde bunları aktardık, yarın sizlere Şanlıurfa Vakfının düzenleyeceği bu gece bizimde katılacağımız gözlemlerimizi sizlere aktaracağız…

 

Yorumunuz
İsminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
Yazarın Diğer Yazıları