SON DAKİKA
Anayasa paketi yarın Meclis'te

Anayasa paketi yarın Meclis'te

29 Mart 2010 - Pazartesi 13:56
Başbakan Erdoğan, Yerel Yönetimler Sempozyumu'nda konuştu:

Başbakan'ın açıklamasından satırbaşları:


Referandum maddeleri ayrı ayrı oylansın deniyor. Milletin vekilleri zaten bunları tek tek oyluyor. Milletin huzuruna bunları hazır olarak getiriyor. Millet diyor ki "Bu anayasa değişmelidir." Bunda Türkiye hemen hemen yüzde yüz hemfikir mi, hemfikir. 


Arkadaşlarımız partileri, sendikaları dolaştılar, medya gruplarıyla görüştüler. Bugünkü görüşmeler sebebiyle bugün de erteleyelim istedik. Yarın inşallah bunu meclis başkanlığına takdim ederler.


Türkiye'yi dünya ekonomileri arasında 26. sırada devraldık şimdi 17. sıradayız. Enflasyonu tek haneli rakamlara indireceğiz dendiğinde inanılır mıydı? Hukuk alanında değişiklikler yapmadan ekonomik olarak ileri aşamaya ulaşamayız. Dünyadaki bütün ülkeler bizi soruyor, "Bu krize rağmen bunu nasıl başardınız?" Bugün ihracatta 500 milyon dolara ulaşmamız mümkün.


Türkiye'ye yakışan anayasal değişiklikleri artık hayata geçirmek zorundayız. Bu taşın altına elimizi koymadık bedenimizi koyduk. Biz bir kez daha Türkiye'yi, milletimizin çıkarlarını en yukarıya koyuyoruz. Yeter ki Türkiye kazansın diyoruz. (İHA)

Yorumunuz
Ä°sminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.