SON DAKİKA
Alman gazetesi: IŞİD yolcu uçağı vurabilir

Alman gazetesi: IŞİD yolcu uçağı vurabilir

26 Ekim 2014 - Pazar 14:42
Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) terör örgütünün yolcu uçaklarını düşürebileceği iddia edildi.

Bild Am Sonntag gazetesinin, Almanya Federal  Haber Alma Teşkilatı BND kaynaklarına dayanarak verdiği habere göre, Kuzey Irak’taki IŞİD’in elinde yolcu uçağı düşürebilecek son derece modern hava savunma roketatarları bulunuyor.

Habere göre, Alman Federal Meclisi’nde yapılan gizli görüşmede BND ajanları bu konuda uyarıda bulundu. Gazete, uyarının gizli oturuma katılan bir Federal Milletvekili kanalıyla öğrenildiğini yazdı. Söz konusu silahların Manpads tipi taşınılabilir ve omuza konularak ateşlenen roketatarlar olduğu açıklandı. Rusların planladığı bu silahların Bulgaristan veya Çin’de imal edilmiş olduğu belirtildi. 1970’li yıllardan beri bilinen bu silahların, IŞİD teröristlerinin elinde son modellerinin bulunabileceği vurgulandı. Bu roketatarların çok az eğitimli militanlarca da kullanılabileceğine dikkat çekildi. Roketatarların Suriye ordusunun silah depolarından ele geçirildiği sanılıyor.

Avusturya Havayolları ve Katar Havayolları gibi birçok havayolu şirketi halen Kuzey Irak’a yolcu taşıyor. 

Yorumunuz
Ä°sminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
c2BL0esDi
24.04.2016 17:40
yes. I then told him that he was practicing birth control by abstinence. I told him his church was against birth control so he was committing a sin against his church. He just walked away.Abortion is the mother’s and (possible) father’s decision. Not mine, not the state, not the feds, not anb;ae. &nyspoRny Thompson