SON DAKİKA
“ALIŞ VERİŞ MERKEZLERİ VE ŞANLIURFA”
12 Mart 2012 - Pazartesi 20:12
Faruk BAYUK

Son yapılan nüfus sayımında Şanlıurfa’nın Nüfusu ilçeler ile birlikte 1.Milyon 716 bin 254 kişiye ulaştı. Merkezde ise 763 bin kişi yaşıyor. Bu rakam Ülkemizin nüfus sıralamasında Şanlıurfa’nın en büyük iller içerisinde 9 Oncu sırada olduğunu gösteriyor.

Bu kadar yoğun bir nüfusu olan ilimizin son zamanlarda sanayi ve tarım alanında gözle görülür bir düzelme olduğu aşikârdır. Özellikle Bakanımız Sayın Faruk Çelik ilimizden Milletvekili seçildikten sonra verdiği 400 proje sözü kısım kısım yerine getirilirken şehrimizin önümüzdeki yıllarda, Türkiye’nin parlayan yıldızı olacağı otoriteler tarafından belirtilmektedir.

Benim anlatmak istediğim konu daha farklı olacak bu kadar çok insanın yaşadığı, Şanlıurfa’mızda acaba alışveriş ve eğlence merkezlerimiz yeterlimi değimli.?  Bence artık ilimizde çok daha büyük AVM. lere ihtiyaç var.

Üniversitemizde yaklaşık 25 bin öğrenci ve yüzlerce çalışan var. Son atamalarda en büyük öğretmen ataması Şanlıurfa’ya yapıldı sadece resmi kurum ve kuruluşlarda yüzlerce çalışan var. Ve bu insanlar ancak hafta sonları evlerinin ihtiyaçlarını karşılamak ve eğlenmek için alış veriş merkezine gidiyorlar.

Bende ailem ile birlikte bugün şehrimizin tek büyük alışveriş ve eğlence   merkezine ihtiyaçlarımı almaya gittim ama aşırı ve yoğun kalabalık’tan dolayı rahat bir şekilde hiçbir şey alamadım çünkü müthiş derecede bir insan yoğunluğu vardı.Ayrıca fastfood katında taleplere cevap veremedikleri için hizmet kaliteside düşmüş durumda,tuvaletlerdeki su kesintiside işin bir başka yönü  bu uyarılarımı inşallah dikkate alırlar ve hizmet kalitesini artırmak için  bir çaba sarfederler.

İlimizde artık AVM kültürü yerleşti.Şanlıurfa’mıza çok daha büyük AVM. lerin gelmesi lazım çünkü bu şehirde gerekli olan potansiyel zaten var ama neden bu işleri yapan insanlar bunu görmüyorlar anlamıyorum oysa nüfusu bizden çok az olan, Diyarbakır Malatya Elazığ’da çok büyük alış veriş merkezleri var. Ve bunlar çok rahat bir şekilde oradaki insanlara hizmet veriyorlar. Neden Şanlıurfa’mız da böyle güzel yerler olmaz diye hep gıpta etmişimdir.

Başka bir pencereden bakarsak zaten işsizlik bakımından en alt sırada olan ilimizde yeni açılacak AVM. lerde bir nebzede olsa birçok insan çalışacaktır.

Ben buradan AVM merkezleri sahiplerine sesleniyorum gelin bu güneydoğunun parlayan ilinde sizlerde yer alın göreceksiniz hiç pişman olmayacaksınız.

Tekrar buluşmak üzere hoşçakalın.

 

Yorumunuz
İsminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
akpol
25.04.2012 10:07
Allah selamet versin Ahmet GÜZEL diyorduki BİZ AVM açılmasına izin versek küçük esnafın işi kırılır bu kadar küçük düşünen siyasetçiler 10 -15 yıl bir şehri bir ilçeyi yönetiyorlar ufku geniş insanlara ihtiyaç var ister afrika ister avrupalı olsun işin hakkını kim veriyorsa ithal edelim cesur yüreklere ihtiyaç var duygulalığın yeri kalmadı
Cengiz RENK
17.03.2012 17:22
Çok güzel bir yaklaşım dorusu dediğiniz gibi olunca istihdamda artacak tabi...Ayrıca halı hazırda olanlarada yardıcı olmak desteklemek lazım özellikl yerli sermayeyi...
Yazarın Diğer Yazıları