SON DAKİKA
AKÇAKALE'DE POLİS MERKEZİ BİNASI YAPILACAK

AKÇAKALE'DE POLİS MERKEZİ BİNASI YAPILACAK

24 Eylül 2011 - Cumartesi 12:06
Şanlıurfa'nın Akçakale Kaymakamı Şefik Aygöl ve İş Adamı Mustafa Çiftçi arasında polis merkezi binası yapım protokolü imzalandı.

Akçakale Emniyet Müdürlüğü Lokali'nde gerçekleşen protokol imza törenine; Kaymakam Şefik Aygöl, Belediye Başkanı Abdulhalim Ayhan, Emniyet Müdürü Mehmet Topçu, Çiftçi Tekstil Gıda Nakliyat Petrol İthalat İhracat Sanayi Ticaret Ltd. Şti. yönetim kurulu Başkanı Mustafa Çiftçi, daire amirleri ve mahalle muhtarları katıldı. Burada bir konuşma yapan Şefik Aygöl, "Akçakale Emniyet Müdürlüğünün yer problemine çözüm getirmek ve daha etkin bir asayiş hizmeti vermek amacıyla bakanlıkla görüştük. Bu iş için proje hazırlığı içerisinde olduğumuzu söyledik. Şu ana kadar Akçakale Kaymakamlığının, özellikle esnafın, işadamlarının ve vatandaşlarımızın yaptığı çalışmalara ek olarak bu hizmeti yine bu memlekette yaşayan esnafımızla yapma kararı aldık. Çiftçi Tekstil Gıda Nakliyat Petrol İthalat İhracat Sanayi Ticaret Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Çiftçi'yle yaptığımız görüşmede, bu işi kendisinin yapacağını beyan etmesi sonucu polis merkezi yapımı için protokol imzalandık. Şahsım ve ilçem adına bu katkıyı sağlayan işadamı Mustafa Çiftçi'ye teşekkür ederim" dedi.

Emniyet Müdürü Mehmet Topçu ise, "Akçakale'de bulunan başta İlçe Kaymakamı Şefik Aygöl ve daire amirleriyle çok yol kat etiğimizi belirtmek istiyorum. Hizmet binası ve araç ekipman ve donanımla belirli bir mesafe almamız gerektiği için bir proje geliştirdik. Mimarlarla birlikte bu projeyi hazırlayarak, zaman kaybetmemek için birçok kişiyle görüştük. Sonuç itibari ile Çiftçi Tekstil Gıda Nakliyat Petrol İthalat İhracat Sanayi Ticaret Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Çiftçi ile görüşüldüğünde projeyi yapabileceğini beyan etmesi üzerine, kendisiyle mutabakata varıp bugün burada protokol imzalamak için bir aradayız" diye konuştu.

İşadamı Mustafa Çiftçi, ilçeye böylesine anlamlı bir müessese kazandırmaktan bahtiyar oldtuklarını söyleyerek, "İnşallah polis merkezimiz altı ay içerisinde teslim edilecektir. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun" şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından inşa edilecek Polis Merkezi'nin protokolü imzalandı. 850 metrekare yüz ölçümlü, mülkiyeti Maliye Hazinesi'ne ait taşınmaz, yüklenici firma tarafından anahtar teslimi ile inşa edilecek. Yüklenici firma ortaklarından Mustafa Çiftçi'nin adının verileceği Polis Merkezi'nin Nisan 2012 tarihinde bitirilmesi bekleniyor.

Yorumunuz
Ä°sminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
mehmet özdemir
30.01.2012 20:59
allah mustafa çiftçiden razı olsun ve allah bize mustafa çiftçi gibi nice insanlar bağışlasın