SON DAKİKA
“AK PARTİ VE FAKIBABA OLAYI”
14 Ocak 2013 - Pazartesi 18:45
Ömer KAPAKLI

Twetter de 10 bine yakın takipçisi olan AK Parti Kulis geçen hafta Urfa ile ilgili Kulis Yazısının bir bölümünde aynen şöyle diyor.

Bakan Faruk Çelik’in herkesi kucaklayan tavrının Fakıbaba’yı da içine alıp almadığı doğrusu soru işareti olarak kaldı. Bakan Çelik’in “Kapımız herkese açık” demesi, “Trenden inmiş olsa bile mi” sorusuna “Herkese” cevap vermesi ve Başkan ile ikili diyaloğu teşkilatta ve halk da merak konusu oldu. Zira Bakan isterse Fakıbaba Ak Parti ye gelir olgusu oluşmuş. Hatta Büyükşehir olmanın heyecanı bu ihtimalinin altında ezilmiş gibi. Biz her ihtimali de  hayırlısı olsun diyoruz

Ak Parti Kulisi bu yazısı bir tarafta dursun.

Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Fakıbaba 3 ay önce Güneydoğu tv de benimle yaptığı programda şöyle diyor. “Benim sayın Bakanımız Faruk Çelik’e saygım var. Urfaya önemli hizmetler yapıyor. Şayet kendisi Ak Parti den Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olursa, ben hiçbir partiden aday olmam. Sayın Bakanıma her türlü desteği veririm” Belediye Başkanı Fakıbaba 12 ocak cumartesi akşamı Güneydoğu Tv nin Ana Haber Bültenine telefon ile katılarak şöyle diyor.

Benim bu söylentilerden haberim yok ancak benim Sayın Başbakan ile hiçbir sorunum yok teklif gelirse Ak Parti’ye geçerim.”

Fakıbaba’nın bu yöndeki açıklamasının tümü www.guneydogutv.com daki bu linkde

http://www.guneydogutv.com/haber_detay.php?id=12382

Bu gelişmelerden önce Fakıbaba ile ilgili bir tweett atmıştım. Şanlıurfa AK Gençlik bana cevap verdi,. “Ömer Bey AK Gençlik olarak Başbakanımızın Urfa ziyaretinde bu soruyu Başbakanımıza sorduk. “Fakıbaba’nın AK Partiye alınması mümkün değil

Peki Şanlıurfa AK Parti Milletvekilleri bu konuda ne düşünüyor?

Bir çok Milletvekili ile görüştüm. Fakıbaba’nın Ak Partiye geçmesini isteyen arzulayan da var, sesiz kalan geçmesini istemeyen de var.

Şanlıurfa Belediye Meclisini izliyorum. Ak Partili Belediye Meclis üyelerinin büyük bir bölümü karşı.

Ak Parti teşkilatının büyük bir bölümü karşı.

Ak Partiye gönül veren oy verenlerin önemli bir kısmı karşı.

Ancak tüm bu gelişmelerden sonra şu soru çok önemli

Peki Sayın Faruk Çelik ne düşünüyor?

Kişisel düşüncem;Sayın Bakan, Fakıbaba’nın Ak Parti’ye geçmesini arzuluyor.

Bu istek olmamış olsaydı Ak Partiye geçmesine arzu eden Milletvekilleri bu kadar rahat görüş belirtmezlerdi..

Ayrı bir tez….

Bakan Çelik Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesini düşünüyorsa, Fakıbaba Ak Parti’ye geçer….

Hatta bu tez üzerinden gidersek Siverek’in DP li Belediye Başkanı Ali Bucak’da AK Parti ye geçer.

Yani 14 ay sonra yapılacak yerel seçimlere sıfır sorun ile gitmek…

Yani bunun adına Ak Parti cephesinden siyasi genel afda diyebilmek mümkün.  

Peki Başbakan Erdoğan ne düşünüyordur. Başbakan bu konuda tek karar vericidir. Başbakan’ın ne düşündüğünü kimse bilmiyor, bilemez. Başbakan bu konuda anket yapar, Milletvekilleri ile görüşür Urfalılar istiyor mu istemiyor mu ona bakar.

Ve… Öyle karar verir.

Urfa için hayırlısı olsun.

Yorumunuz
İsminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
soruYORUM
15.01.2013 11:58
TREN OLAYINA GELİNCE KARAKÖPRÜ BLD BAŞKANI SN NİHAT ÇİFTÇİ İLE HİLVAN BİRECİK BLD BŞKLARI TRENDEN İNMEDİLERMİ ŞİMDİ AK PARTİSİNDE DEĞİLLERMİ SN SEYDİ EYYÜPOĞLU AK PARTİSİNE GEÇEMEDEN BİR GÜN ÖNCE Ş.URFA AK PARTİ İL BŞK SN DÜŞÜNÜR KESİNLİKLE AK PATİSİNE SN EYYÜPOĞLU GEÇMEYECEK DEMİŞTİ BİR GÜN SONRA SN EYYÜPOĞLU AK PARTİ ROZETİNİ TAKTI SN BAŞBAKANIM SN BAKAN SAYESİNDE URFADA OLUP BİTENLERİN FARKINDA SN BAŞBAKANIM HALKIN SEVDALISI FAKIBABA İSE Ş.URFAYA HİZMET SEVDALISI AK P.FAKIBABA HAYIRLI OLSUN
Yazarın Diğer Yazıları