SON DAKİKA
AK Parti Sakar, CHP'de,Peki ama Neden

AK Parti Sakar, CHP'de,Peki ama Neden

23 Temmuz 2011 - Cumartesi 22:01
Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili adayı Zeynep Müjde Sakar, bugün CHP Genel merkezinde ki sempozyumda Ak Parti adına katıldı
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, terör ve Kürt sorununun Türkiye'nin en önemli meselelerinden olduğunu belirterek, ''Eğer bir sorun 30-35 yıldır çözülemiyorsa siyaset kurumu görevini yapmadığından çözülemiyordur. O kadar mücadelenin sonunda şimdi 1990'ların başına dönüyorsak demek ki siyaset kurumu görevini yapmıyor'' dedi.

Kılıçdaroğlu, CHP Gençlik Kolları tarafından parti Genel Merkezi'nde düzenlenen ''1. Gençlik Sempozyumu''nun açılışına  Ak Parti Genel Merkez adına  Gençlik kolları Genell merkezi Üniversiteler kurul üyesi , Şanlıurfa Milletvekili adayı,  Ekonomist Zeynep Müjde Sakar katıldı.  CHP Genel Merkezinde  gerçekleşen sempozyum sonrası  CHP lideri   Kılıçdaroğlu, Zeynep Müjde Sakar ile uzun süre sohbet ettikten sonra kutladı.  Kılıçdaroğlu  sempozyumda ki i konuşmasına, ''Benim umudum da sizlersiniz'' diyerek başladı.

Mustafa Kemal Atatürk'ün Türkiye'yi gençlere emanet ettiğini anımsatan Kılıçdaroğlu, ''CHP gençliği olmak kolay değil. Çünkü özünüzde ve ruhunuzda Mustafa Kemal'in devrimci kişiliğini yaşatmak durumundasınız. Milliyetçi olmak durumundasınız, halkçı olmak durumundasınız. Altı okumuz sizin felsefenizdir, bizim felsefemizdir, bu toplumun felsefesidir'' ifadesini kullandı.

''İlk sözümüz de halk olacak, son sözümüz de halk olacak'' diyen Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

''Unutmamamız gereken bir şey var, toplumun değer yargılarına her zaman ama her zaman saygı duyacağız. Halkın sorunlarını sabırla dinlemeliyiz. Sabırla dinleyeceğiz ki, onun sesine ne kadar kulak verdiğimizi o da kavrayabilsin. Biz onun sesine, onun sazına kulak vereceğiz. Belki ilk aşamada başarılı olmayabiliriz ama unutmayın, Anadolu'da güzel bir söz var; 'inat da bir murattır.' İnatla direneceğiz, kararlılıkla söyleyeceğiz. Çünkü ne dedik; ilk sözümüz de halk olacak, son sözümüz de halk olacak.(bugün.com)
Yorumunuz
Ä°sminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
MEM5GdbzO
24.04.2016 17:47
Gerade aus dem Meeting gekommen und zum Siegesschrei anReteszt:Jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!giesiger Glückwunsch an Dirk und Giniel.Den Platz geben wir jetzt nicht wieder her, oder?Nochmal zum Thema Bumper Method: klingt irgendwie blöd.How about Bumtinel?;-)