SON DAKİKA
“AK PARTİ ANKET ÇALIŞMALARINA BAŞLADI”
17 Mayıs 2013 - Cuma 10:27
Ömer KAPAKLI

AK Partinin son Danışma Kurulu toplantısı önemliydi.Bu toplantıya Yerel Yönetimler Genel Başkan Yardımcısı Menderes Türel ile Yardımcısı Van Milletvekili Fatih Çiftç'de katılmıştı.

Menderes Türel ile Fatih Çiftçi Şanlıurfa'dan sonra Mardin'deki Danışma Meclisi toplantısına katılmıştı. Yaz süresince Türkiye'yi bu ikili adım-adım dolaşarak AK Parti teşkilatlarını yerinde görecek o il'le ilgili hem Belediye Başkanlarının performanslarını yerinde gözlemleyecekler, hem de alternatif isimlerle görüşmeler yapacaklar.

Elbette Sayın Başbakan'ın tavrı İl'lerdeki Milletvekilleri, Teşkilatlar, temayül yoklamalar, anketler önemli.. Ancak Belediye Başkanlarının belirlenmesinde Menderes Türel ile Fatih Çiftçi'nin üstlendikleri görevler aday belirlemede çok önemli ve etkili iki isim..

AK Partinin geçtiğimiz hafta içersinde Şanlıurfa genelinde AK Partili Belediye Başkanlarının performanslarıyla ilgili bir anket yaptırdıklarını öğrendik.

Aslında AK Parti bu çalışmayı düzenli olarak yapıyor. Yani yeni birşey değil. Ancak seçim süreciyle birlikte yapılacak bu anketlerin daha sonra tekrar aday olmaları konusunda belirleyeci unsurlardan biri olacaktır bu anketler..

AK Partinin iki ayrı anket firmasına da İl'lerde ilçeleri de kapsayan Belediye Başkan aday yoklama anketleri yapacaklarını öğrendik.

Sanırım Haziran ayında başlayacak bu uygulama aralıklarla üç-dört kez yapılacak. Eylül ayı itibariyle de bu anketler zirve yapacak..

İlçelerin durumu ve konumuna göre konuşulan isimlerin vatandaşa bizzat sorulacağı ve belirtilen isimler hakkında ne düşündükleri sorulacak..

Buradan alınacak verilerin Yerel Yönetimler Genel Merkezinde çok büyük bir titizlik çerçevesinde düzenli olarak rapor edileceğini tahmin ediyoruz..

Buradan hareketle AK Partinin aslında Türkiye genelinde mevcut Başkanları ve yeni aday belirlemeleriyle ilgili seçim startını verdiğini de rahatlıkla söyleyebiliriz.

2009'da Urfa Merkez ve 10 ilçeden 9 ilçeyi seçimlerde kaybetmiş bir Şanlıurfa'dan bahsediyoruz..

AK Parti Genel Merkezinin bu kez asla yanlış yapmayacağını ve Şanlıurfa Büyükşehir başta olmak üzere Eyyübiye, Halilliye, Karaköprü Merkez ilçeler ve 10 ayrı ilçe adaylarını çok büyük bir titizlikten sonra belirleyeceğini rahatlıkla söyleyebiliriz..

 

Yorumunuz
İsminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
Yazarın Diğer Yazıları