SON DAKİKA
AK GENÇLİK ŞANLIURFA'DAN FLAŞ AÇIKLAMA

AK GENÇLİK ŞANLIURFA'DAN FLAŞ AÇIKLAMA

31 Aralık 2012 - Pazartesi 01:05
Ömer Kapaklı Twitter'den sordu; Ak Gençlik'den flaş açıklama geldi...

Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın iki gün süren Şanlıurfa gezisi bu akşam saatlerinde tamamlandı. Başbakan Erdoğan Partisinin İl Danışma Meclisinde 2014 de yapılacak olan yerel seçimler için yol haritasını da açıkladı.

Ancak birkaç gün önce bir internet sitesinin yapmış olduğu haberde “Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba’nın Hafta sonu Şanlıurfa’ya gelecek olan Erdoğan’la bir araya gelerek Ak Partiye geçeceği” yönünde bir iddia ortaya atılmıştı.

Başbakan Erdoğan Şanlıurfa’dayken böyle bir konu ne gündeme geldi nede kamuoyuna yansıdı. Başbakan Erdoğan’ın Şanlıurfa temasları da sosyal medya da geniş yankı uyandırdı.

Başbakan Erdoğan’ın Şanlıurfa’dan ayrılmasının ardından Gazeteci Yazar Ömer Kapaklı Resmi Twitter hesabından Fakıbaba konusunu gündeme getirdi. Kapaklı Twitter hesabında “Sahi merak ettim.. Başbakanın ziyaretinden 1 gün önce Fakıbaba ile ilgili bir haber vardı. O haberi yazan ne düşünüyordur? Katılımdan , geçişden bahsediliyordu da.”. Twitte’ni paylaştı. Bu paylaşımın hemen ardından, tam 11 dakika sonra Ak Gençlik Şanlıurfa Resmi Twitter hesabından Ömer Kapak’lıya cevap geldi.

Yerel Seçimlere 14 Ay kala ve Kamuoyunun büyük bir merakla beklediği soruya  Ak Gençlik Şanlıurfa’dan  gelen cevap niteliğinde ki Twitte’de “bu soruyu bizzat Başbakanımıza sorduk kendisi kesinlikle Fakıbaba'nın artık Ak Partiye alınmayacağını söyledi Sayın Kapaklı”..  ifadelerine yer verildi. Yapılan bu net açıklamanın ardından Başkan Fakıbaba’nın yerel seçimlerde izleyeceği politika ise şimdiden vatandaşlarda büyük merak uyandırdı.

Yorumunuz
Ä°sminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
SEVGİ
31.12.2012 23:59
akp ye oy veren bir aile olarak fakıbabanın akp ye katılmasını kesinlikle istemiyoruz. aksi taktirde oyumuzu bdp ye veririz. bizim trenden inen asla birdaha binemez. bindirenide urfalılar olrak trenden indiririz. selamlar
ali
31.12.2012 11:16
Nihat Çiftçi beldeyi yönetemiyor büyükşehir mi yönetecek. Akp adayı olursa sonuç fiyasko olur.
Hasan GÜNBEĞİ
31.12.2012 03:42
Haber basbakan gelmeden biyle bir girisim vardi ve Netti ama Kanaat önderlerinin ve halkın nabzı fakibaba dan taraf degildi Yoksa başbakan bakan beyin ve bir kac milletveilinin söylemi İle ikna olmuştu.. Sonuc :Başbakan fakibaba yi ak partiye almaz..Oldu Ak parti den Büyükşehir belediye Baskani Nihat Ciftci olacak .. Değerli basın mensupları yalan yanlış bilgiler vermeyin bu tür konular ile Halkın kafasını karıştırmayın ..