SON DAKİKA
 Ceylanpınar Devlet Hastanesi'nde Korku Yaşandı

Ceylanpınar Devlet Hastanesi'nde Korku Yaşandı

13 Kasım 2012 - Salı 02:52
Esad'ın Helikopteri Sınıra Yaklaşınca, Ceylanpınar Devlet Hastanesi'nde Korku Yaşandı

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesine komşu olan Rasulayn kentinin Esad'a bağlı savaş uçağının bombalaması sonrasında, Ceylanpınar Devlet Hastanesi'ne getirilen Suriyeli yaralılarla ilgilenen personeller ve görevliler, sınıra Esad'a ait bir helikopterin yaklaşması esnasında korku ve panik yaşadı.

Emniyet telsizlerinden de vatandaşların sınıra yaklaşmaması ve evlerine girmesi hususunda ekipler uyarılarda bulunurken, belediye ses sisteminde uyarı yapılması talimatı verildi. Bu arada, Ceylanpınar Devlet Hastanesi'ne yaklaşık 30 Suriyeli yaralı getirilirken, yaralıların getirilmesi ise sürüyor. Çok sayıda ambulans ve sağlık görevlisiCeylanpınar Devlet Hastanesi önünde ve hudut sınır kapısında bekletiliyor. Yaralı sayısının artma ihtimali üzerine Ceylanpınar Devlet Hastanesi bahçesine ek olarak sedyeler kuruldu. Hastaneye acil durumların dışında hasta kabul edilmezken, getirilen Suriyeli yaralılara müdahale ediliyor.

Öte yandan, Ceylanpınar Devlet Hastanesi'nde ölen bir Suriyelinin cenazesinin yıkanması için, hastane önünde anons yapılarak yardım istendi.

ÇATIŞMALAR SÜRÜYOR

Rasulayn kentinde kontrolü elinde bulunduran muhalifler ile Esad askerleri arasındaki çatışmalar bölgede şiddetli bir şekilde devam ediyor. Esad'a ait uçak ve helikopterler zaman zaman Rasulayn üzerinden uçuş yapıyor

Yorumunuz
Ä°sminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
Awz8eONZ
24.04.2016 17:29
Merci beaucoup por la información! tendremos que plantearnos una escapada a París que aún es de los destinos pete!dnnes!i!Que os lo paséis muy bien en el primer encuentro madresférico! Yo no puedo ir porque Madrid me pilla muy lejos y los peques son muy peques ;(